Nederlandse Landmeetkundige Federatie 192 Verslag van de huishoudelijke vergadering gehouden op 15 mei 1970 in het Laboratorium voor Landmeetkunde van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Aanwezig: 40 leden. Bericht van verhindering is ontvangen van Ir. W. Langeraar, Ir. H. Rietveld, Prof. R. Roelofs en Prof. dr. ir. W. Schermerhorn. De voorzitter opent te 15.45 uur de vergadering met een woord van welkom. Vervolgens worden enkele ogenblikken stilte betracht bij het herdenken van de overleden leden H. Hardorff, Ir. A. J. H. Meertens, Ir. L. J. Ragut, W. Joosten, G.S.J, van den Berg en J. J. Gorter. De behandeling van het verslag van de kascommissie wordt verwezen naar punt 4 van de agenda. De voorzitter doet vervolgens mededelingen m.b.t. de belangrijkste zaken die in het afgelopen jaar de aandacht hebben gevraagd. a. De stand van zaken betreffende de verenigingsstruktuur Uit de in mei 1969 door de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs ge houden enquête is gebleken dat de leden van de Ver. voor K. en L. in meerderheid voorstander zijn van de oprichting van één ingenieursver eniging, terwijl de leden van de Ver. van C.L.-G.I. zich in meerderheid uitspraken voor één algemene landmeetkundige vereniging. In oktober 1969 werden de enquêteuitslagen besproken met het bestuur van het N.G.L. Daar inmiddels door de besturen van de Ver. voor K. en L. en de Ver. van C.L.-G.I. als gemeenschappelijke standpunt was bepaald dat onder de huidige omstandigheden de voorkeur uitging naar de oprichting van één ingenieursvereniging, werd besloten het overleg N.L.F.-N.G.L. voorlopig op te schorten tot de nieuwe ingenieursvereniging is opgericht en daarna te bezien of er een mogelijkheid is tot één tijdschrift te komen (waar zowel een meerderheid van de Ver. voor K. en L. als de Ver. van C.L.-G.I. voor was), en na te gaan hoe de samenwerking met het N.G.L. in de toekomst zou kunnen worden uitgebouwd. Inmiddels ziet het er naar uit dat de oprichting van de nieuwe inge nieursvereniging reeds zeer spoedig, n.l. in september a.s. een feit zal zijn. De vereniging zal waarschijnlijk de wetenschappelijke aktiviteiten van de N.L.F. overnemen evenals de vertegenwoordiging in de F.I.G. en de uitgave van een tijdschrift. Dat wil zeggen dat onmiddellijk na de op richting de positie en het bestaansrecht van de N.L.F. moeten worden bezien evenals de wijze van coördinatie van de werkzaamheden van de nieuwe vereniging, de Vereniging voor Fotogrammetrie, het N.G.L., de Stichting N.L.F.-examens en de S.O.L.C. b. Congres. Op 15 en 16 oktober a.s. organiseert de N.L.F. een tweedaags congres (met dames) in de Schouwburg Orpheus in Apeldoorn. Het centrale onder werp van het wetenschappelijk gedeelte is de satellietgeodesie. Daarnaast is er een ruime plaats toebedeeld aan de ontspanningszijde en de be vordering van het onderling kontakt. Een congrescommissie bestaande uit de heren Ashouwer, Polman en Wiltink is enthousiast bezig en het laat zich aanzien dat hiermede de organisatie van dit congres, dat misschien wel het laatste is dat onder de naam N.L.F.-congres wordt gehouden, in bijzonder goede handen is. c. De Werkgroepen. c. 1 De werkgroep „bedrijfsleer" is in twee delen gesplitst: ai) de per son eelsaspecten (coördinator Ir. S. Rienstra) en a2) de organisatie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 40