Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Litteratuuroverzicht 196 Jaarverslag over 1969 ingevolge art. 14 van het Huishoudelijk Reglement De samenstelling van het bestuur aan het begin van het verslagjaar was als volgt: Ir. A. H. van der Most, voorzitter; Ir. W. J. Bonekamp, sekre- taris; Ir. R Pieterson, penningmeester; I. J. Tamminga en Ir. W. H. de Vos, leden. Op de Algemene Vergadering in oktober werd tot voorzitter gekozen Ir. W. van Berk en traden Ir. A. H. van der Most en Ir. W. J. Bonekamp af. Het sekretariaat wordt sindsdien vervuld door Ir. W. H. de Vos. Op 1 januari 1969 telde de vereniging 144 gewone leden en 85 buitengewone leden. Op 1 januari 1970 respectievelijk 142 en 75 buitengewone leden. In het verslagjaar werden de besprekingen met de besturen van de Ver eniging voor Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs en van het N.G.L voortgezet. Naar aanleiding van deze besprekingen is in onze vereniging en de Ver. v. CL GI een enquête gehouden, waaruit bleek dat de meerderheid van de leden van onze vereniging zich uitspraken voor de oprichting van één ingenieursvereniging. Op de 85e Algemene Lustrumvergadering, gehouden te Eindhoven hield Prof. mr. P. de Haan een lezing getiteld: „Kadaster, Landmeetkunde en Maatschappij". Na afloop van de Algemene Vergadering werd het 17e lustrum met een geslaagd feest gevierd. Het bestuur kwam in het verslagjaar 9 maal bijeen en vertegenwoordigde de vereniging in besprekingen met de Directeur-Generaal der Belastingen, de Direktie van de Dienst Kadaster en Hypotheken, het Hoofdbestuur van de N.L.F., op de Verenigingsraad en de vergadringen van de Sectie Belastingdienst van de C.H.A. Van het Huishoudelijke Orgaan verschenen in het verslagjaar 3 afleveringen. De sekretaris, Ir. W. H. de Vos Allgemeine Vermessungs-Nachrichten 77 (1970) 5 Meine: Die kartographischen Aspekte im Raumflugpro- gramm der USA und der UdSSr. Harbour: Distribution of geologie materials at the Apollo 12 landing site. Draheim: Die Science Mond- ausgabe. Grim: Zum Problem der bedingten Ausgleichung eines Bogen- schnitts. Pelzer: Zur Genauigkeit elektromagnetisch gemessener Strecken- netze, insbesondere im Flachland und über küstennahen Gewassern. Jdnsch: Die Berechnung von Entzerrungsdaten aufgrund der projektiven Beziehungen zwischen den Koordinaten der Bild- und Kartenebene. Bavtsch: Untersuchungen der Lagegenauigkeit von Trigonometrischen Punkten in Südosten Hessens. 77 (1970) 6 Krauss: Die Herstellung von Luftbildkarten. Löschner: Deformationsmessungen an einer Strasse. Ussisoo: Berechnung mit Fehlervektoren. Förstner: Zur Ziellinienjustierung beim Nivellier. GerardyMöckel; Tiemann: Zur Ermittlung von Grundstiickswerten. Bulletin Géodésique (1970) 96 Wassef: Note on assessment of quality of geodetic chains from internal-consistency data. Mourad; HoldahlFrazier: Preliminary results of the establishment of a marine geodetic point in the Pacific Ocean.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 44