Eén van die problemen die een landmeter heeft Een probleem dat u met een minuut of twee rekenen kunt oplossen. Met de precisie van een computer. Zonder van uw stoel op te staan. Met het Hewlett-Packard 9100 Calculating System. Voor maar een fractie van de kosten voor een computer hebt u een programmeerbare rekenmachine op uw bureau, niet groter of zwaarder dan een schrijfmachine, gemakkelijk uit te breiden tot een compleet, veelzijdig op-alles-raad-wetend systeem. Een systeem dat u hele vellen vermoeiende berekeningen bespaart. Verknoeide puzzle-uren. Een systeem dat u meer tijd laat voor de plezierige kanten van uw beroepnadenkenplannencreatief zijn. Voornaamste eigenschappen e Voor zichzelf sprekend toetsenbord: geen speciale talenkennis nodig. e Mogelijkheden tot uitbreiding: randapparatuur gunstig in prijs omvat een snelle geruislose printer en een x-y plotter voor een blijvend leesbare afdruk of grafische presentatie. Snelheid: lost problemen in enkele seconden op. Bibliotheek van voorbereide programma's: het berekenen van coördinaten rond een cirkelboog die in een clotoïde overgaat (26 posities in ca. 2 min.) is maar één der vele voorbereide programma's op uw terrein die de groeiende bibliotheek van het 9100 systeem biedt. Er zijn er al 27, waaronder programma's voor het berekenen van coördinaten van paspunten (5 punten in ca 100 sec.) en voor het reduceren bij tachymetrie (ca. 60 sec.) U kunt ook uw eigen programma's ontwikke len en vastleggen, op magneetkaarten van zakformaat opslaan en zo vaak u wilt opnieuw inbrengen. Het ontbreekt ons aan de ruimte om dieper in te gaan op de snelheid, de veelzijdigheid, de betrouwbaarheid en de verbluffende tijd en geldbesparende eigenschappen van het Hewlett-Packard HP 9100 systeem. Maar we hebben een uitgebreide brochure die GRATIS is en u tot niets verplicht. Gebruik dus een paar tellen van uw kostbare tijd om de bon in te zenden. In ruil hiervoor zult u leren hoe u veel meer kunt besparen! Speciale extra toetsen: gonometrisdie, logaritmische en exponentiële functies te vinden door het aanslaan van één enkele toets, (sinustoets)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 54