Vervaardigde uittreksels (per aanvraag kan om meer dan één document worden verzocht) getuigschriften opg. titels met afschriften 2 opg. titels zonder afschriften 2 afschriften titels en inschrijvingen 20 hyp. uittreksels kad. uittreksels (kad. recht) 1137 kad. uittreksels (kosteloos) 38 kad./hyp. uittreksels (kad. recht) 241 kad./hyp. uittreksels (kosteloos) 2 uittreksels plan (kad. recht) 197 uittreksels plan (kosteloos) 2 298 12,6 24 i.o 427 18,0 "75 49.7 243 199 8,4 2366 De commissie heeft zich daarnaast over diverse systemen laten voorlichten, besprekingen gevoerd en computerleveranciers bezocht, alsmede bedrijven, waar sedert geruime tijd een efficiënt gebruik van deze apparatuur wordt gemaakt. De navolgende conclusies werden getrokken, waarbij de resultaten van de tijdmeting zorg vuldig zijn geanalyseerd, hetgeen het resultaat opleverde dat bij inschakeling van de computer exact 31 van de productieve tijd wordt vrijgemaakt. 1Het toekomstbeeld voor administratieve informatieverwerking is een centraal opgestelde computerafdeling met verbindingen in den lande voor opname van gegevens en contacten met belang hebbenden. 2. De verbinding met de centrale afdeling zal moeten geschieden met terminals waarbij voor snelle transmissie van telefoonlijnen gebruik moet worden gemaakt. Naar de huidige stand der techniek kunnen hiertoe telex-apparaten worden ingezet. 3. Om te voorkomen dat beperkte en kostbare geheugencapaciteit in beslag wordt genomen voor niet actuele gegevens verdient het aanbeveling bij iedere mutatie de oorspronkelijke situatie via regeldrukkers vast te leggen en te doen archiveren (com puterlist) 4. Op het gebied van de data-transmissie acht de commissie de Siemens maatschappij te München, waarvan het centrum in Nederland te Den Haag is gestationeerd het verst gevorderd. Aantrekkelijk is dat hierbij een Europese maatschappij binnen E.E.G.-verband in geding is. 5. Gerekend naar het huidige loonpakket betekent inschakeling van een computer, zelfs alleen benut voor kadastrale doeleinden, een aanzienlijke financiële besparing. 6. Als eerste fase zouden contacten met de Kon. Ned. Heide 217 10,3 100,0

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 19