De informatie-verstrekking in de toekomst dient zich dan m.i. langs twee kanalen te voltrekken. a) De samenwerkende Gemeenten, de Waterschappen, de Ruil verkavelingsbureaus krijgen de informatie in dusdanige vorm, dat zij hun configuratie aan hardware (apparatuur) z.m. kunnen opladen. Aangenomen is, dat zij van geavan ceerde technieken gebruik maken. b) De zakelijk gerechtigden in Nederland, die straks de boekingen ten Hypotheekkantore ten dele niet meer kunnen verifiëren aan de hand van de aanslagbiljetten grond belasting, ontvangen een strook van de computerlist, hun rechten summier weergevende, waarbij door een nummer en/of datumindicatie door de notaris kan worden vastgesteld of dit de laatste mutatie is geweest. Het notariaat en ook particulieren kunnen zich abonneren op de wekelijkse uitgave van indicaties voor één of meer gemeenten. Het is ook mogelijk deze indicaties on-line in de computer op te nemen. Zodat controle op de gegevens via de telefoon mogelijk is. 221 Litteratuur en bronnen: J. Ph. de Monté Ver Loren: Hoofdlijnen uit de ontwikkeling der Rechterlijke Organisatie in de Noordelijke Nederlanden tot de Bataafsche om wenteling. 1946 J. C. de Meyere: Oude nog bestaande zakelijke rechten. Diss. Leiden 1928. E. Heringa: Tynsen op de Veluwe. 1932 H. K. Roessingh: Hoe zijn de Gelderse verpondingskohieren uit het midden van de 17e eeuw ingericht? Referaat 1968 A. Soutendijk, in de bewerking van JMulderDe Hypothecaire en Kadastrale boekhouding en die der Schepen en Vaartuigen in Nederland, ie en 2e deel. 2e Druk 1907 C. J. Kluvers: Het Kadaster, de Hypothecaire boekhouding en het Scheeps register. 1930 C. Asser, in de bewerking van J. H. Beekhuis: Zakenrecht 2e deel (bijzonder deel, ie stuk). 9e Druk 1957 Idem: Idem (algemeen deel), ge Druk 1957 A. PitloHet Zakenrecht naar het Nederlands Burgerlijk Wetboek. 5e Druk 1965 N. K. F. Land, in de bewerking van J. Eggens: Verklaring van het Burgerlijk Wetboek, 6e deel Boek IV (Van Bewijs en Verjaring), titel I-VI. 2e druk 1933 L. F. Berretty: Maatschappelijk belang van een Alg. Overzichtsregister, grensoverzichtskaarten en Alg. Overzichtskaarten, betr. grondeigen dommen. W.P.N.R. 5053 t/m 5055, jaargang 100, 1969 D. P. A. Nakken: Officieel Kadastraal Avontuur. 1968 L. G. Dijkman: Computers (Oriëntatie), delen 1, 2 en 3. 2e Druk 1970

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 23