227 Uit deze zo kort mogelijk gehouden opsomming van zijn activi teiten blijkt zijn grote betekenis voor de ruilverkaveling in Neder land, voor het Kadaster en voor de Ruilverkavelingsdienst van het Kadaster. Op i mei 1957 werd hem eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst met dank voor de vele diensten aan den lande bewezen. Zijn bekwaamheid en toewijding, zijn openstaan voor ver nieuwingsgedachten, zijn doorzettingsvermogen en zijn beminnelijk karakter, wars van alle dikdoenerij, maakten hem tot een bekwaam hoofdambtenaar en een goed vriend voor de velen met wie hij in aanraking kwam zowel op zijn bureau als thuis. Zijn vrouw wist een goede sfeer te scheppen waarin een ieder zich thuis voelde. Zo ooit dan gold hier: Houses are built of brick and stone But homes are made of love alone. Op 14 mei werd Gorter in alle stilte te Dieren gecremeerd. Moge zijn vrouw kracht putten uit wat is geweest om deze harde slag zo goed mogelijk te boven te komen. J. F. Ilsen In memoriam L. T. A. Jacobs L. T. A. Jacobs werd geboren op 1 januari 1902 te Djember op Java, studeerde na het einddiploma Rijks Hogere Burgerschool eerst aan de Technische Hogeschool te Delft, maar koos later een andere studierichting en behaalde in 1925 het diploma van civiel- landmeter. Op 1 maart 1925 werd hij adspirant-landmeter van het kadaster te Dordrecht en op 1 november 1926 werd hij benoemd tot land meter in Den Boschdit bleef zijn standplaats tot hij op 1 februari 1967 het dienstvak als hoofdingenieur verliet. Op 1 mei 1952 werd hij overgeplaatst naar het bureau voor buitengewoon landmeet kundig werk. Hij heeft de verandering van zijn studierichting nooit betreurd; hij was met hart en ziel landmeter en de resultaten van zijn werk, dat altijd voortreffelijk en zeer goed verzorgd was, zijn daarvan een blijvend getuigenis.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 29