De bijhoudingsdienst had voor hem een grote aantrekkelijkheid en door de vrijheid zelf de werktijd te verdelen tussen de kantoor- en de velddienst en door het veelvuldige contact met de vogels van diverse pluimage, die hij ambtshalve ontmoette. Toen de gelegenheid zich voordeed door een aanvullende scriptie het diploma van geodetisch ingenieur te behalen, maakte hij daar van na een grondige studie met succes gebruik. Hij was niet gelukkig met zijn overplaatsing naar de dienst van B.L.W. en overwoog zelfs te verzoeken om daarvan ontheven te worden. Het gelukte mij hem van dat voornemen af te brengen en het gaf mij later grote voldoening van hem te horen, dat de tijd bij het thans opgeheven dienstonderdeel het prettigste gedeelte van zijn carrière is geweest. Jacobs maakte gemakkelijk veel vrienden in en buiten het dienst vak. Zijn omgang met hen, die boven hem geplaatst waren, met collega's en medewerkers van hoog tot laag was altijd zeer prettig; aan de laatsten en aan zich zelf stelde hij steeds hoge eisen. Zijn gezin was voor hem alles en daarom bedankte hij voor de hem aangeboden en verdiende promotie tot hoofd van een bureau, omdat hij een verwachte en waarschijnlijk vrij langdurige scheiding van hen, die hem lief waren, wilde voorkomen. De laatste jaren van zijn leven zijn erg moeilijk geweest. Voort durende ademnood werd voor hem een beletsel voor zelfs zeer ge ringe fysieke inspanning. Desalniettemin bleef hij zijn goed humeur en zin voor humor bewarende zeer liefdevolle verpleging door zijn echtgenote heeft daartoe ongetwijfeld aanzienlijk bijgedragen. Zijn heengaan op 18 juli 1970 is in de eerste plaats een zeer groot verlies voor zijn vrouw en dochter. Voor mij en mijn wederhelft kwam daardoor een einde aan een meer dan 40-jarige vriendschap. Moge het voor zijn nabestaanden een troost zijn, dat zeer grote aantallen vrienden en kennissen door het bijwonen van de uitvaart dienst en de begrafenis de overledene de laatste eer hebben bewezen. Hij ruste in vrede. A. Pentinga F.I.G. congres 1971 Het Bureau van de Fédération Internationale des Gèometres heeft voor het 13e F.I.G.-congres, dat in 1971 in Wiesbaden zal worden gehouden, een „FM.G.-congresprijs 1971" beschikbaar ge steld ter grootte van twee duizend DM voor de vervaardiging van een origineel opstel dat een onderwerp behandelt, dat tot het werk terrein van de commissies 4, 5 en 6 kan worden gerekend. Voorwaarden zijn: a. Alle jonge geodeten, leden van bij de F.I.G. aangesloten ver enigingen, geboren na 1935 kunnen deelnemen. b. Het opstel (3000 a 5000 woorden lang) mag nog niet eerder ge publiceerd zijn. 228

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 30