272 aan het conservatorium. Ook diegenen, die door de pianovoordracht werden ontroerd, moesten korte tijd later tijdens een uitnemende avondmaaltijd in een plattelandsherberg meegenieten van de wat erg westers aandoende vocale produkten van een popzangeresje. Alles tezamen hebben de Polen op mij een zeer plezierige en gast vrije indruk gemaakt, waarbij komt dat het door hen georganiseerde eerste internationale geodetisch symposium geen tekenen van een debuut heeft vertoond. De hoffelijkheid van de Poolse collega's werd o.m. onderstreept door het persoonlijk uitgeleide van hun gasten op het vliegveld. Ir. H. L. van Gent Het nieuwe gebouw van de Onderafdeling Geodesie van Technische Hogeschool, Delft. In het februarinummer 1970 van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde werd vermeld dat de Onderafdeling Geodesie een nieuw gebouw zou krijgen. Op 6 november 1970 werd in aanwezig heid van een klein aantal genodigden de eerste paal voor dit nieuwe gebouw geslagen door Ir. C. J. Tuijn die als lid en plaatsvervangend voorzitter van het College van Curatoren in het bijzonder met de zorg voor bouwzaken belast is. De voorgeschiedenis van deze nieuwbouw gaat terug tot 1963, toen de Onderafdeling het toen reeds bestaande ruimtegebrek en de toenemende ruimtebehoefte onder de aandacht van de Curatoren bracht. Voorstellen tot uitbreiding van het bestaande gebouw waren voor Curatoren aanleiding, aan het Bureau voor het Samenstellen van Bouwprogramma's N.V. (B.S.B.) te Delft opdracht te geven tot het maken van een programma van eisen, gebaseerd op de te ver wachten behoeften in 1980. Het opgestelde programma werd in 1966 door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen goedgekeurd. Het bleek dat er in de omgeving van het oude gebouw te weinig ruimte beschikbaar zou zijn voor de uitbreiding die verwezenlijking van het programma zou vergen. Er zou dus een nieuw gebouw moeten komen; er was in het voor de T.H. beschikbare gedeelte van de gemeente Delft nog een beperkte keuzemogelijkheid waaruit ten slotte de situering ongeveer ten Zuiden van de Kernreactor, tussen het nieuwe Waterloopkundig laboratorium en rijksweg 13 is geresulteerd. Het bouwkundig ontwerp is van het architecten-en raadgevend ingenieursbureau IBER N.V. te Delft welk bureau tevens het ont werp van verwarming, ventilatie, electrische installatie en liften verzorgt. Adviseur voor de konstruktie is het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verhey N.V. Gezien de situering zijn voor de fundering heipalen van ca. 20 meter lengte nodig. Om ekonomische redenen worden waar mogelijk de ruimten in een hoogbouw van zes

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 38