277 zijn opleiding", „Fotogrammetrie en geodesie", „Beantwoording van vragen" (over de maatschappelijke kant van opleiding, werk en leven). Vermoedelijk had de lustrumcommissie moordende kritiek op de opleiding verwacht, het resultaat was gematigder maar bevat waardevolle elementen tot discussie. Meerdink spreekt hierover zijn teleurstelling uit in zijn „discussiestuk", een verhaal trouwens waar men alle opgevoerde hypothesen wel eens door de experimenten getoetst zou willen zien. Ditzelfde geldt voor „enkele provocerende paedagogische overpeinzingen" van de steeds enthousiaste jurist Rodriques Lopez. Een bijzonder leuk stuk over „projectonderwijs als alternatief onderwijs" van de student van der Linde, deelnemer aan het eerste Delftse geodetische experiment in voorjaar 1970, sluit dit gedeelte van het lustrumboek af. Een poging tot formulere geeft Martens in zijn „hoe kort is „ge schiedenis" Men kan met hem over details van mening verschil len, maar veel van zijn opmerkingen snijden hout en dienen over wogen te worden. Ditzelfde geldt voor het nu volgende „student en studievereniging", geschreven door Kier Schuringa. Is de studie dan al niet vernieuwd, dit geldt wel voor de woorden keuze waarin van Angelen de afgelopen periode van lustrum tot lustrum beschrijft. Klassiek doen daarbij aan de sympathieke woor den gewijd aan het afscheid van Prof. Roelofs. Verslagen van zomerkampen en excursies, benevens de traditio nele onmisbare varia's besluiten het boek. Mijn eindconclusie: een goede voortzetting van een waardevolle serie lustrumboeken, een speuren van een nieuwe dageraad, maar een kop hele sterke koffie is nodig om alle gedachten in daden om te zetten. Op 5 november van dit jaar overleed, 66 jaar oud, Ir. J. W. de Bruyn. Jacobus Willem de Bruyn werd op 21 april 1904 te Enk huizen geboren, In 1926 behaalde hij het diploma van landmeter aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen. W. Baarda. In memoriam J. W. de Bruyn

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 43