Na twee jaar werkzaam geweest te zijn bij het kadaster te Eind hoven, trad hij in 1928 als landmeter in dienst van de Bataafsche Petroleum Maatschappij en werd uitgezonden naar het voormalige Nederlands-Indie. Door zijn belangstelling voor de geofysica volgde in 1933 een overplaatsing naar de afdeling gravimetrie en magnetometrie. In de jaren tussen 1933 en 1941 was hij betrokken bij geofysische onderzoeken op Sumatra, Java, Nieuw-Guinea en Brits- Indië. In december 1941 werd hij als reserve-officier bij de artillerie op geroepen en later als krijgsgevangene geinterneerd. Na ruim vier jaar krijgsgevangenschap keerde hij in 1946 terug naar Nederland en werd tewerkgesteld bij het hoofdkantoor van de B.P.M. als senior-geofysicus. In 1951 behaalde hij het diploma van geodetisch ingenieur. Zijn thesis behandelde het zwaartekrachtsveld van de Caraïbische Zee en omgeving, en Z.O. Azië. Dit onderwerp leverde eveneens een belang rijke bijdrage voor het 3e Wereld Petroleum Congres in 1950. Na zijn pensioenering in 1959 stelde hij zijn organisatorisch talent ten dienste van de European Association of Exploration Geophysic- ists". Zijn grote inzet bij de behartiging van deze zaken van deze „Association" droeg bij tot de gestadige groei en de belangrijke plaats die deze vereniging nu inneemt in de geofysische wereld. Zij, die de Bruyn hebben gekend, zullen altijd zijn onnavolg bare werkkracht en zijn inzicht blijven waarderen. Zijn dynamische persoonlijkheid en zijn eerlijk karakter maakten het een genoegen om met hem samen te werken. Voor dit alles verdient hij onze warm ste dankbaarheid. Zijn gezin verliest in hem een toegewijd echtgenoot en vader. Moge het een troost voor hen zijn, dat Ko de Bruyn bij allen die hem gekend hebben in de herinnering zal blijven als een hoogstaand mens. B. J. Hofman 278 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Notulen van het openbaar gedeelte van de 86e Algemene Vergadering gehouden op 18 september 1970 te Utrecht. Aanwezig volgens de presentielijst 82 leden en buitengewone leden, te weten: Avenarius, van Beek, Berends, v. d. Berg, v. d. Berge, van Berk, J. M. van Beukering, Beukman, Bierma, van Biesen, Bloemena, Boer, Bonekamp, Boon, Bruinsma, Claessen, A. Dekker, Docxers van Leeu wen, Doekes, van Drogenbroek, Dijkstra, Eggen, Eggink, Feenstra, Ferwerda, Frederikse, Geerts, v. d. Graaf, H. H. de Groot, den Hamer, Helmendach, Hemmes, Hennink, Henssen, Heij, Ilsen, Koen, H. de Koning, J. E. de Koning, Lamers, van Lent, Lodewijks, Mantel, Massink, Meiborg, Meijer, Middel, v. d. Molen, Moolenaar, Morrema, v. d. Most, E. Muller, te Nuyl, Ouwerkerk, Pieterson, Polman, Poort man, Prinsen, Pronk, Quist, de Ridder, Rienks, van Roermond, Roos, Ruitenbeek, v. d. Schaaf, v. d. Schans, School, Schuurman, Smit, Snijder, Sonnenberg, v. d. Tak, Tamminga, I. P. Toussaint, Vink, de Vos, Westerbeek, Wiersma, P. v. d. Wulp, Wytema, Zantinge.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 44