279 i. Opening. De voorzitter, Ir. W. van Berk, opent de vergadering om 13.50 uur en heet allen van harte welkom op het Openbaar Gedeelte van de 'Algemene Vergadering en richt een bijzonder woord van welkom tot Ir. M. J. te Nuyl, de eerst benoemde direkteur van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers. In verband met de in de ochtend gehouden gemeenschappelijke vergadering met de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geodetisch Ingenieurs wordt het openbaar gedeelte thans voorafgaand aan het huishoudelijk gedeelte gehouden. De voorzitter wijst er op, dat als besloten wordt tot wijziging van de sta tuten en het huishoudelijk reglement, deze situatie zich niet meer zal voor doen, omdat het openbaar gedeelte van onze vergadering komt te vervallen. Hierna nodigt hij de vergadering uit met hem te willen gedenken de leden, buitengewone leden en oud-collega's, die sinds de vorige Algemene Ver gadering zijn overleden: W. Dogterom, L. J. Ragut, L. Th. A. Jacobs en de oud I.V.'s W. Joosten en J. J. Gorter. Aan hen worden enige ogenblikken van stilte gewijd. Hierna richt de voorzitter zijn gelukwensen tot de collega's Smit en Docters van Leeuwen, die beiden tot Officier in de Orde van O.N. werden benoemd. De voorzitter brengt de twee brandpunten van het verenigingsjaar in herinnering, n.l. de herstrukturering van de kadastrale dienst en de vereni- gingsstruktuur. Ten aanzien van de herstrukturering van de kadastrale dienst acht hij een sinds jaren bij onze vereniging levende wens vervuld en heeft hij goede hoop dat in de naaste toekomst nog enkele verdergaande wensen inzake de organisatie van het dienstvak in vervulling zullen gaan, nu door het Ministerie een opdracht voor een organisatie-onderzoek is verstrekt aan het Raadgevend Efficiëncybureau Bosboom en Hegener in combinatie met het Bureau Berenschot. Het bestuur is zeer ingenomen met het feit, dat in het eerste deel van de verstrekte opdracht is gesteld dat de Dienst van het Kadaster en de Open bare Registers niet in elk geval tot het Ministerie van Financiën moet blijven behoren. De voorzitter brengt de door de leden van de vereniging verleende bijdragen aan de door ons lid Ir. Moor op gang gebrachte diskussie aangaande enkele technisch-kadastrale aspekten van het in 1963 door de Staatscommissie inzake het Kadaster ingediende rapport ter sprake. De reacties van de leden zijn gepubliceerd in het Orgaan nr. 73. Ten aanzien van de verenigingsstruktuur deelt hij mede, dat de terzake genomen besluiten van de vorige Algemene Vergadering zijn uitgewerkt in overleg met het bestuur van de Vereniging van Civiel-Landmeters en Geo detisch Ingenieurs. De nieuw opgerichte vereniging zal, indien in deze ver gadering daartoe de besluiten worden genomen, een deel van de taken van de N.L.F. en de Ver. voor K. en L. overnemen. De aktiviteiten van onze vereniging zullen zich dan beperken tot de be hartiging van de persoonlijke belangen van haar leden en de belangen van het Dienstvak van het Kadaster en de Openbare Registers. Hoewel het bestuur van mening is, dat de voorgestelde reorganisatie van de vereniging nodig is voor de verdere uitbouw van de geodesie, betreurt het evenwel het daarmee gepaard gaande vertrek van de buitengewone leden uit onze vereniging. De voorzitter brengt naar voren dat de buitengewone leden in een lange periode kleur hebben gegeven aan de Vereniging voor Kadaster en Land meetkunde, hetgeen vooral tot uiting kwam in het Openbaar Gedeelte van de vergadering, een gedeelte waarvan slechts node afscheid wordt genomen. Hij hoopt dat de invloed van de buitengewone leden als gewone leden van de nieuwe vereniging duidelijk merkbaar zal zijn. Hierna verklaart de voorzitter het Openbaar Gedeelte voor geopend.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 45