28i door de statutenwijziging zullen verdwijnen of niet en stelt voor de beslissing uit te stellen tot na punt 8 van de agenda. De vergadering gaat met deze zienswijze akkoord en stelt de behandeling van dit punt uit. 6. Bespreking in verband met het lidmaatschap van de N.L.F. De voorzitter brengt de Algemene Vergadering van 1946 in herinnering, waarin besluiten zijn genomen over de uitgave van het Tijdschrift en de in standhouding van de bibliotheek. De uitgave van het Tijdschrift werd toen overgedragen aan de N.L.F., onder de titel „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde" met voort zetting van de bestaande nummering. De bibliotheek van onze vereniging werd in bruikleen afgestaan aan de N.L.F. onder de naam „Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde", onder voorwaarde dat de N.L.F. het beheer, het onderhoud en de opberging op zich zou nemen. Met de oprichting van de nieuwe vereniging is de ontbinding van de N.L.F. te verwachten, waarmee de uitgave van het Tijdschrift en het beheer van de bibliotheek terug valt aan onze vereniging. In de statuten en het huishoudelijk reglement van de nieuwe vereniging is met dit tweetal aspekten rekening gehouden. Het bestuur stelt voor te besluiten a. De bibliotheek die destijds aan de N.L.F. in bruikleen is gegeven, na op heffing van de N.L.F. gelijktijdig te schenken aan de nieuw op te richten vereniging onder voorbehoud dat aan de nieuwe naam van de bibliotheek wordt toegevoegd „waarin opgenomen de Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde' b. De uitgave van het Tijdschrift bij opheffing van de N.L.F. gelijktijdig over te dragen aan de nieuw op te richten vereniging. c. De vaststelling van de naam van het tijdschrift over te laten aan de N.L.F., die dit kan delegeren aan de redaktieraad, een en ander onder voorbehoud, dat aan de nieuwe naam wordt toegevoegd „voorheen Tijd schrift voor Kadaster en Landmeetkunde" met voortzetting van de bestaande nummering. De bestuursvoorstellen betreffende de bibliotheek en de uitgave van het Tijdschrift worden door de vergadering bij akklamatie aanvaard. Ir. Bonekamp en de heer Beukman willen t.a.v. het voorstel betreffende de naamgeving de toevoeging een tijdelijk karakter geven, terwijl Ir. de Ridder de toevoeging in het geheel niet noodzakelijk vindt. Ir. Wiersma stelt voor de tijdelijkheid te beperken tot één jaar. De voorzitter stelt voor de nieuwe vereniging alle vrijheid te geven de nieuwe naam the kiezen met welk voorstel de vergadering na enige diskussie akkoord gaat. 7. Benoeming van twee vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur van de N.L.F. De vergadering besluit de voorzitter en de penningmeester konform het bestuursvoorstel aan te wijzen als vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur van de N.L.F. 8. Wijziging Statuten en Huishoudelijk Reglement. De voorzitter stelt, dat de voorgestelde wijzigingen van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement een gevolg zijn van de beperking van de doel stelling van de vereniging en de daaruit voortvloeiende konsekwentie, dat onze vereniging geen buitengewone leden meer zal hebben. Hij brengt ver volgens zijn openingswoord in herinnering. Ir. Quist verzoekt een gedeelte uit de brief van de afdeling Arnhem voor te lezen, waarin betreurd wordt, dat de oud-kadaster ingenieurs uit de ver eniging worden gestoten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 47