282 De voorzitter blijft bij het standpunt, dat indien allen toetreden tot de nieuwe vereniging de sfeer weinig zal afwijken van dit Openbaar Gedeelte. Hij wijst erop, dat ingevolge de voorgestelde wijziging de afdelingsver gaderingen wel toegankelijk zijn voor gepensioneerde, thans nog buitengewone leden. Ir. van den Berg stelt voor het buitengewoon lidmaatschap te hand haven en Ir. Smit stelt voor het begrip oud-lid" in te voeren. Ir. Wytema is van oordeel, dat de vakvereniging ook voor gepensioneerde leden een taak heeft. De voorzitter blijft bij het standpunt het niet juist te achten dat de huidige buitengewone leden lid van onze vereniging blijven, temeer daar dan de prikkel om lid te worden van de nieuwe vereniging ontbreekt. Ir. Claessen verwijt het bestuur tweeslachtigheid, door wel gevoels argumenten naar voren te brengen t.a.v. het tijdschrift doch niet t.a.v. de buitengewone leden. Ir. I. P. Toussaint stelt voor het instituut van oud-leden in te stellen; ze horen bij ons en moeten daarom voor elke vergadering uitgenodigd worden. Kontributiebetaling vond spreker niet noodzakelijk. Na gelijksoortige voorstellen van Ir. Massink, Ir. van der Most en Ir. Schuurman schorst de voorzitter voor korte tijd de vergadering voor nader bestuursoverleg. Na heropening van de vergadering stelt de voorzitter aan de vergadering voor te besluiten de thans gepensioneerde oud-leden uitnodigingen te sturen voor alle vergaderingen. Hiermede acht de vergadering de grieven van de gepensioneerde kollega's ondervangen. Ir. Toussaint wil de mogelijkheid openen, dat ook anderen lid van onze vereniging worden en denkt hierbij speciaal aan de hypotheekbewaarders. De voorzitter antwoordt hierop, dat deze suggestie reeds eerder met de hypotheekbewaarders is besproken, maar dat deze mogelijkheid vanwege het verloren gaan van hun stem in de massa van geodeten niet aantrekkelijk is. Vervolgens brengt hij het gehele pakket van wijzigingen in de Statuten in stemming. Ir. Koen attendeert op „algemene belangen" in artikel i der Statuten en is van oordeel dat „belangen" voldoende is. De voorzitter neemt deze suggestie over. Het voorstel tot wijziging der Statuten wordt met 78 stemmen voor, 2 stemmen tegen en 2 blanko stemmen aangenomen. Vervolgens brengt de voorzitter het volledige pakket van wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement in stemming. Na een opmerking over de woorden „van benoeming" in de tekst van arti kel 13 van het wijzigingsvoorstel, worden deze weggelaten, waarna het voor stel tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement met 75 stemmen voor, 5 stemmen tegen en 2 blanko stemmen wordt aangenomen. 5. Vaststelling kontributie (vervolg). Het bestuur stelt voor de kontributie voor hoofdingenieurs en hoger vast te stellen op 85,per jaar en voor ingenieurs en ingenieurs ie klas vast te stellen op 65,per jaar. Het voorstel wordt met 77 stemmen voor, 1 stem tegen en 4 blanko stem men aanvaard. 9. Rondvraag. Hiervan wordt geen gebruik gemaakt. 10. Sluiting. De voorzitter stelt, dat de thans aanvaarde wijzigingen in de statuten en het huishoudelijk reglement aan een referendum zullen worden onderworpen. In de ie helft van oktober zullen deze worden toegezonden aan de leden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 48