238 leid met deze 86e jaargang de uitgave van het „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde" te beëindigen. Het woord „afscheid" dat hierboven is gedrukt, betekent iets, zeker voor de ouderen die opgegroeid zijn met de voor hen ver trouwde vormen van het verenigingsleven en „ons" tijdschrift. Laten we niet weemoedig zijn. „Ons" tijdschrift keert terug in een nieuwe vorm, met een nieuwe naam, met nieuwe ideeën. Het zal mij niet verwonderen als spoedig allen niet alleen vrede hebben met deze gang van zaken, maar met enthousiasme mee zullen leven en werken met de nieuwe vorm van vereniging en tijdschrift. Wat blijft is de indrukwekkende rij jaargangen, met een schat van wetenschappelijke en technische gegevens, meningen en gedachten, die op het tijdstip van verschijnen aktueel waren en in veel gevallen nog volle aandacht verdienen. Het afscheid betekent tevens een beëindiging van de taak van de redactie. Twee van de leden, Prof. ir. G. J. Bruins en Prof. mr. P. de Haan, zien we niet terugkeren met een daadwerkelijke redactionele taak. Wij zijn hen veel dank verschuldigd voor de aan dacht en zorg die zij aan het tijdschrift hebben besteed. Gelukkig hebben zij zich bereid verklaard aan het nieuwe blad hun steun te geven door tot de redactieraad toe te treden. Tenslotte danken we de redactiesecretaris, de heer P. H. Leeuwenburgh, voor de jaren waarin hij met toewijding en accuratesse de redactie heeft bijgestaan. De voorzitter van de N.L.F. Ir. G. A. van Wely. Prof. ir. G. J. BRUINS N ieuwe ontwikkelingen in de vormbepaling van de aarde We stellen het bijzonder op prijs, als werkgroep satellietgeodesie, dat Uw Bestuur, Mijnheer de Voorzitter, voor deze congresdagen van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie de satelliet geodesie als thema heeft gekozen. Velen van U zullen uiteraard weinig in aanraking komen met deze specialistische tak van de geodesie en het verheugt ons, dat we op deze wijze de gelegenheid krijgen enige ruimere bekendheid te geven aan de ontwikkelingen, welke hier gaande zijn. Als inleidende spreker wil ik gaarne de satellietgeodesie plaatsen in een meer algemeen kader van het vakgebied, waarbij begrips- Hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft: Lezing gehouden op het N.L.F.-congres op 15 oktober 1970 te Apeldoorn Mijnheer de Voorzitter, geachte aanwezigen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1970 | | pagina 4