45 - „hem trecken, van 't geen 't leen gelden soude mogen, ofte „vercocht werden. „Actum in 't fort Batavia, desen 20 January 1623." (Wordt vervolgd.) M. INHEEMSCHE EN UITHEEMSCHE WERKKRACHTEN. Veel is in de verschillende nieuwsbladen geschreven over de te trekken scheidingslijn tusschen de inheemsche en uit- heemsche werkkrachten. Het komt ons nuttig voor in dit tijdschrift het een en ander hierover bekend te maken, daar misschien velen in ongerustheid verkeeren. Het navolgende ontleenen wij aan volksraadstukken van de eerste buitengewone Volksraad zitting 1921. Ontwerp 3 stuk 3 geeft het verslag weer van de be zoldigingscommissie. Hierin lezen wij o. m. het volgende. Bij de openbare beraadslagingen in den Volksraad inzake de algemeene weddeherziening der landsdienaren is in de vergadering van 4 Februari 1920 door den Regeeringsge- machtigde, den Directeur van Onderwijs en Eeredienst, namens de Regeering mededeeiing gedaan, dat Zij bereid is er ernstig naar te streven de kwestie van de scheidings lijn tusschen de inheemsche werkkrachten, de hoofdbeginse len van de bezoldiging der inheemsche werkkrachten en eenige van de voornaamste schema's van die bezoldiging, zoo mo gelijk nog in de loopende zittingsperiode bij den Volksraad aanhangig te maken. Ingevolge deze toezegging werd o. m. opdracht gegeven een proeve van uitwerking der bezoldigingen van bedoelde groepen van inheemsche werkkrachten te ontwerpen. Tijdens de tweede gewone zitting 1919 zijn door den Volksraad, zonder hoofdelijke stemming eenige Regeerings-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 11