- 48 Deze optrekkende werking is van genoegzame beteekenis om daarmede bij de vaststelling van de wedden rekening te houden. Derhalve dient voor deze landsdienaren een hoogere be zoldigingsmaatstaf te worden aangelegd dan voor degenen bedoeld onder b. Waar bij de vaststelling van de wedden der importkrachten rekening is gehouden met de bezoldigingen in Nederland, zullen ook de wedden der inheemschen, dienende in gemengde betrekkingen, van dien invloed niet geheel vrij kunnen blijven. Intusschen blijft het uiterst moeilijk om den inheemschen levensstandaard in bepaalde bedragen te fixeeren, weshalve bij de vaststelling van de wedden der inheemschen aanslui ting moet worden gezocht bij de bestaande, waaromtrent de ervaring weet te spreken. De voordeelen, verbonden aan een stelsel van bevordering naar diensttijd in de subalterne rangen zijn erkend, weshalve het ook ten aanzien van de inheemsche werkkrachten zoo veel mogelijk ware in te voeren. Evenals met betrekking tot de importkrachten is voorge steld (zie 3 van de desbetreffende M. v. T.) verdient het ook hier aanbeveling de differentiatie in de bezoldigingen, enkele uitzonderingen daargelaten, in de eerste plaats te baseeren op verschillen in de genoten opleiding. Evenzoo kan om voor de hand liggende redenen bij de vaststelling van het bedrag der toe te kennen wedden geen rekening gehouden worden met de duurte op bepaalde standplaatsen en ligt het voor de hand de betrokkenen tegemoet te ko men door de toekenning van toelagen boven de standaard bezoldigingen. Zooveel mogelijk waren voor de inheemschen eenvormige wedderegelingen vast te stellen met uitsluiting van de mo gelijkheid tot toekenning Van voortijdige weddeverhoogingen, terwijl ter voorkoming van verslapping in den dienst door de automatische werking der weddeverhoogingen te dezen aan zien dezelfde bepalingen waren te treffen als voor de import krachten voorgesteld

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 14