50 terugvoering op het nivelleeringsniveau zal in deze gevallen op het aanbod, dat reeds nu dikwijls beneden de vraag staat, ongetwijfeld een noodlottigen invloed uitoefenen. Daarom lijkt het wenschelijk om bedoelde wedderegelingen door ge leidelijke vermindering tot het normale peil terug te brengen, althans v. z. v. de vrees gewettigd is, dat dadelijke vermin dering tot dat peil tot verminderd aanbod van beteekenis aanleiding moet geven. Bedoelde geleidelijke vermindering zou alsdan zijn te bewerkstelligen door de regelingen - uiteraard onder voorbehoud van verkregen rechten perio diek te herzien. Overigens zal, in navolging van hetgeen is voorgesteld met betrekking tot de importkrachten, ook ten aanzien van de inheemschen algemeen zijn te bepalen, dat, bijaldien de betrokkenen door de nieuwe bezoldiging aan inkomsten (in clusief duurtetoeslag) achteruitgaan, zij het verschil nog één jaar uitbetaald krijgen. In de Memorie van Toelichting op de algemeene wedde- herziening werd gememoreerd, dat de tegemoetkomingen wegens den hoogen levensstandaard op bepaalde plaatsen (z.g. standplaatstoelagen) zeer ernstig in overweging is ge nomen, omdat het niet aangaat de bezoldigingen allerwegen op te voeren tot het abnormaal peil van de dure stand plaatsen. Een bezoldiging der landsdienaren naar de behoef ten op deze plaatsen zou leiden tot een opvoering der wedden van de breede massa daarbuiten gevestigden, zonder dat daartoe voor deze laatsten ook maar een zweem van noodzaak aanwezig zou zijn. Voor den Staat met zijn beperkte middelenaldus verder de M. v. T.is dit niet te aanvaar den het ligt daarom voor de hand de landsdienaren op dure standplaatsen tegemoet te komen door de toekenning van toelagen boven de standaardbezoldigingen. De duurte wordt het moeilijkst gedragen door de amb-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 16