52 - De maximum toeslag bedraagt volgens deze regeling f 85.of ongeveer de helft van den tegenwoordigen duur- tetoeslag. Evenals ten aanzien van de duurtetoeslagen is geschied, ware bij de toekenning van standplaatstoelagen geen onder scheid te maken tusschen inheemschen en import-krachten. Ten slotte dient te worden opgemerkt, dat de stand plaatstoelagen zooals van zelf spreekt niet voor pensioen in aanmerking kunnen komen. In onderwerp 3-stuk 4 lezen wij een „Nadere nota", welke wij volledig zullen weergeven. Als vaststaande mag wel worden vooropgesteld, dat de aard van het Indisch bezoldigingsvraagstuk zelf meebrengt, dat een naar alle zijden bevredigende oplossing daarvan niet te vinden is. Intusschen heeft de veelzijdige overweging der zaak er toe geleid, dat over de volgende drie hoofd punten thans weinig of geen verschil van meening meer bestaat. I. Bezoldiging van de inheemsche landsdienaren op gelij ken voet als de geïmporteerde moet op den duur tot gevolg hebben, dat de Indische financiën worden ontwricht en de ontwikkeling van het Land wordt tegengehouden (Bezoldi ging hier te beschouwen als het geheel der dienstvoorwaar- den. De mogelijkheid en wenschelijkheid om de zoogenaamde tropentoelage in anderen vorm dan als bezoldiging in engeren zin uit te keeren, komen verderop ter sprake). Dat deze gelijkstelling ook voor een eenigszins langdurig overgangs tijdperk onaannemelijk is, zal straks nader in het licht worden gesteld. II. Als oplossing van het bezoldigingsvraagstuk kan niet worden aanvaard een stelsel van primaire en secundaire betrekkingen, respectievelijk vervuld door buiten en in Indië opgeleiden. Deze weg is trouwens reeds voor goed verlaten

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 18