- 81 - en de 4 in Nederland reeds aangeworven en in dit jaar uit te zenden adjunct-landmeters zullen hun opleiding volgens de huidige bepalingen voltooien aan den Indischen cursus, welke echter, zoo spoedig als in verband hiermede mogelijk is, zal worden ingericht tot opleiding van lagere en middel bare vakkundigen. Deze laatsten zullen, na twee- hoogstens driejarige studie gevolgd op (volledig of gedeeltelijk genoten) meer uitgebreid lager onderwijs (Mulo) op daaraan gelijk te stellen schoolkennis, als onderlandmeter bij het kadaster wor den aangesteld op een bezoldigingsregeling, overeenkomende met die van de abituriënten der Indische middelbare tech nische scholen in andere, gelijkstandige gouvernementsbetrek kingen. In verband met het vorenstaande zal deze reorganisatie voor het jaar 1922 in Indië een hoogere uitgaaf vorderen van 5 X (12 X f 150. of f 9000.aan toelagen voor 5 practisch te werk gestelde candidaten, voor welke uitgaaf de onder- werpelijke nieuwe onderafdeeling is ingelaschtde toelagen der Nederlandsche candidaten zullen moeten worden bestre den uit den daartoe in het 1ste hoofdstuk opgebrachten nieuwen post (zie aldaar, onderafdeeling 407). Tot nog toe wordt door de landmeters in de gewesten Atjeh en Onderhoorigheden, Benkoelen, Lampongsche Dis tricten, Banka en Onderhoorigheden, Palembang, Amboina, Riouw en Onderhoorigheden, Djambi en de Westerafdeeling van Borneo voor het opmaken en bijhouden der blokkaar- ten, waartoe zij verplicht zijn ingevolge artikel 3 hunner instructie, vastgesteld bij besluit van 22 Juli 1916 No. 39 (Stbld No. 517), een voor allen gelijkelijk bedragende toelage van f 250.s maands genoten. In verband met de groote waardevermindering van het geld is dit bedag in de meeste gevallen beslist onvoldoende, terwijl bovendien verscheidene landmeters slechts weinig inkomsten trekken uit de verrichte werkzaamheden voor particulieren.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 47