83 - daar naar aanleiding van een advertentie een zeer persoonlijk artikeltje geschreven, waarvan ik de overtuiging heb, dat het in de pen was gebleven, wanneer U zich beter van de zaak op de hoogte had gesteld en ik twijfel niet of U zult na lezing van het onderstaande wel willen erkennen, dat U inderdaad wat te ver is gegaan. Uw voornaamste dwaling is, dat U mij persoonlijk aanvalt over een wijze van bezoldiging, waarover ik niets te zeggen heb. Het mag U immers niet onbekend zijn, dat in een Ge meente niet de chefs der verschillende diensttakken de bezol diging van hun personeel vaststellen, doch dat dit geschiedt door den Gemeenteraad. Te Medan nu heeft de Gemeente raad bij de herziening der bezoldigingen medio 1920 een nieuw stelsel ingevoerd, het ,,tropentoelagestelsel". Het is al lerminst mijn taak hier uit een te zetten, wat de voor- en nadeelen van dit stelsel zijn. Het lijkt mij echter voor een corps, dat om positieverbetering schreeuwt, niet van belang ontbloot eens na te gaan welke bezoldigingsstelsels er al zoo in overweging zijn bij het Gouvernement. U zult me toegeven, M. de R., dat als U het genoemde stelsel verkeerd mocht vinden, U allerminst behoefde te beweren, dat i k me „onsterfelijk geblameerd" heb. U had dan den Gemeenteraad van Medan een verwijt moeten maken over de invoering van zoo een nieuwigheid. De door U aan dien Raad gezonden aflevering van het tijdschrift is toch immers niet bedoeld als zoo een verwijt doch als een poging om Uw laster tot hier te doen doordringen—nietwaar? Stelt U gerust; men weet hier een goed ambtenaar wel te waardeeren, ook zonder adviezen van wat wangunstige oud collega's. Een andere misvatting, die me uit Uw stukje maar meer nog uit de noot van het Hoofdbestuur—bleek, is deze. U schijnt het vreemd te vinden, dat gevraagd werd een „landmeter, val lende in de salarisklasse der opzichters". Is U dan werkelijk door de hooge bezoldiging en snelle promotie op het denk beeld gekomen, dat een 'Kadasterlandmeter bedoeld zou zijn

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 49