84 M. de R., ik meen, dat U uit de betrekkelijke advertentie een heel andere conclusie had moeten trekken. U had er immers aanleiding in kunnen vinden om nogmaals te wijzen op de schandelijk slechte betaling bij het Kadaster. Want in Medan ontvangt een Landmeter-opzichter al zoo een traktement en zijn chef, die voor een paar jaar als „piepjong landme- tertje" van het Kadaster in dienst der Gemeente overging verdient zoo veel als bij het Kadaster een Inspecteurten spijt van alle duurtetoeslagen. U zult me toch wel willen toegeven, dat de belangen van het corps beter worden behartigd door het voortdurend wijzen op landmetersbezol digingen, die overal elders hooger zijn dan bij het Kadas ter—dan dat li door een paar persoonlijke schimpscheuten aan het adres van een vroegeren collega deze meent te treffen, maar ondertusschen U zelf door Uw woede belache lijk maakt. U weet het immersqui se fache a tort. M. de R., ik ben nu zoowat anderhalf jaar bij het Kadaster vandaan en ik kan U verzekeren, dat ik sinds dien een geheel andere kijk op dien dienst heb gekregen. Wanneer men zelf bij het Kadaster werkt is men veront waardigd over uitlatingen in enkele Gemeenteraden en ook in den Volksraad betreffende het werken van het Kadaster. Maar als men er buiten staat, bemerkt men, dat die klach ten van het publiek toch niet geheel ongegrond zijn. Kijk, M. de R., dat is Uw taak: U moet het publiek uitleggen, waarom het Kadaster niet roef-roef kan werken en de overtuiging ingang doen vinden, dat het Kadaster onmisbaar is. En dan moet U vooral zorgen, dat U niet door schreeuwerige artikeltjes out-siders in het harnas jaagt. Het Kadaster kan nog niet bepaald bogen op groote waardee ring bij het publiek. Daarom moet U het publiek tot waardeering opvoeden dan komt van zelf wel een einde aan de „achteruitstelling" van het Kadaster in financiëel opzicht. Maar daarvoor moet U in de allereerste plaats corpsgeest kweeken en vooral niet met veel ophef vertellen—zooals in de laatste aflevering

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 50