86 - taak als redacteur op te vatten. Alweder moet men GERARD JANSEN zijn om in zulk een meening te verkeeren Wat de publieke waardeering van het Kadaster betreft, deze is grooter dan de Chef van het Medansch Grondbedrijf wel denkt. Hoe zou Hij bovendien, trouw satelliet van de Gemeente Medan, dit toch kunnen beoordeelen? Tenslotte, de vermelding in een simpel berichtje betreffende den toestand op ons bureau bij de overname, is uitslui tend bedoeld als een verontschuldiging onzerzijds ten op zichte der lezers voor de zéér late verschijning van het betrokken nummer van ons periodiek. Dieper op de zaak ingaan, wenschen wij niet, aangezien zulks onwillekeurig zou leiden tot beantwoording der schuld-vraag in deze en dit ligt allerminst op onzen weg. H. A. KOOT Hz. CORRESPONDENTIE. A. J. S. te Medan en P.C.X.R. te Bandoeng. Uw inge zonden stukken kunnen niet worden geplaatst en wordt de zaak hiermede als afgedaan beschouwd. BESTUUR en REDACTIE. VARIA. Merkwaardige rekenmethode. Om twee getallen met elkaar te vermenigvuldigen (het behoeven niet bepaald kleine getallen te zijn) passen de Russische boeren een methode toe, die zoo merkwaardig is, dat wij haar willen mededeelen. Deze methode is zeer omslachtig en om het voordeel ervan in te zien, moet men zich denken in den toestand van een Russischen boer, die veelal geen „held" in rekenen is. Hij kan zonder fout getallen optellen, ook als het getallen van meer cijfers zijn. Verder kan hij vermenigvuldigen met 2 en deelen door 2, maar overigens kent hij de tafels van vermenigvul diging niet of zoo onvoldoende, dat hij zijn uitkomst nooit

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1921 | | pagina 52