22 - ernstige en uitvoerig gemotiveerde bezwaren hebben kenbaar gemaakt dat bij deze thans ontworpen salaris-regeling het aanvangs salaris wordt voorgesteld op f 300.— dus juist hetzelfde als bij de thans bestaande, geheel verouderde regeling, terwijl daarentegen het verschil in maximum-salarieering tusschen de Inspecteurs en in rang onmiddellijk onder hen staande ambtenaren (de Landmeters) vergroot is tot f 300.— niettegenstaande bij de nivelleerings-voorstellen het verschil tusschen het maximum-salaris der Inspecteurs en dat van de in rang onmiddellijk onder hen staande ambtenaren (de Bewaarders, Chefs der groote kantoren Batavia, Soerabaja, Bandoeng en Semarang) slechts f 100.— bedroeg; dat een dergelijk groot verschil bij geen enkele vorige salaris-regeling heeft bestaan, omdat sedert de oprichting van het Kadaster steeds het ambt van Bewaarder de schakel heeft gevormd tusschen dat van Landmeter en dat van Inspecteur dat dit groote verschil niet slechts gedurende hun actieven diensttijd zou gevoeld worden door al die Landmeters, die wegens het gering aantal Inspecteurs-plaatsen (slechts 3 in getal) steeds Landmeter moeten blijven, maar dat het voor hen nog pijnlijker en onbillijker zou nawerken in hun pen sioen, aangezien elk verschil in grootte der toch reeds zoo kleine pensioenen zeer diep ingrijpt in de levensomstandig heden van den betrokkene dat bedoeld ontwerp van het Hoofd van den Kadastralen Dienst tevens voorstelt eene wijziging der bestaande formatie van 80 Landmeters en Adjunct-landmeters in eené formatie, die slechts kent 20 volledige bevoegde Landmeters (met opleiding aan de Landbouw-Hoogeschool te Wageningen) en 60 ambtenaren met opleiding van korter duur, in het voorstel Adjunct-landmeters genoemd, welke benaming echter verwarring sticht dat wij, ofschoon in beginsel volkomen accoord gaande met het streven een deel der (meer eenvoudige) werkzaam-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 23