24 aantal het voorgestelde getal van 20 overschrijdt overgangs bepalingen zouden moeten worden gemaaktde werkelijke kosten voor een dergelijk op papier geformeerd corps zouden dus gedurende tientallen van jaren beduidend hooger zijn dan thans wordt becijferd dat het ons derhalve veel verstandiger voorkomt eene formatie te ontwerpen, die aansluit aan den thans feitelijk bestaanden toestand en die tevens de gelegenheid open laat, zich gaandeweg aan de komende (thans nog onbekende) behoeften aan te passen, of m. a. w. de thans bestaande formatie van 80 Landmeters en Adjunct-landmeters terug te brengen tot eene van 50, zijnde dit juist ongeveer het aantal dier thans in dienst zijnde ambtenarenvoorts in beginsel aan te nemen, dat voor de meer eenvoudige technische werkzaamheden z. g. Middelbaar Technisch Personeel zal worden aangesteld, al naar gelang van de behoefte van den Kadastralen dienst, zooals die zich in verband met het economisch herstel, gaandeweg zal kenbaar maken; dat het thans in dienst zijnde Hooger Technisch Personeel gaarne op zich neemt, zoo noodig door verhoogde arbeids prestatie (overwerk), gedurende de eerstkomende jaren voor eene geregelde afdoening der Kadastrale werkzaamheden zorg te dragen, tot het tijdstip waarop deze werkzaamheden, in verband met het economisch herstel, een zoodanigen omvang zullen aannemen, dat versterking met het hiervoren bedoeld Middelbaar Technisch Personeel noodig geacht wordt dat wij echter Uwe Excellentie nogmaals zeer eerbiedig verzoeken toch eindelijk verbetering te brengen in den bijna ongeloofelijken toestand van achterstelling en onderbetaling waarin wij nu reeds jarenlang verkeeren; dat deze onhoudbare toestand ook door de Regeering zelve herhaaldelijk en volmondig is erkend; zoo b. v. bij de motiveering der bezoldiging ons toegedacht bij de nivellee- rings-voorstellenverder in de Memorie van Antwoord op de Begrooting voor het jaar 1923, Departement van Bin-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 25