5. dat, indien door de salariscommissie een noodtoestand van 's lands financiën wordt aangenomen, ten spoedigste een tijdelijke regeling behoort te worden getroffen, en dat bij de vaststelling daarvan de vakvereenigingen ieder voor zichzelf in de gelegenheid dienen te worden gesteld de belangen harer leden te bepleitenen dat in afwachting van die regeling de duurtetoeslag dient behouden te blijven 6. dat voor de naaste toekomst een algemeen systeem van salarisregeling gezocht moet worden op andere grondslagen en dat dit dient te worden voorbereid door een commissie, waarin de vakvereenigingen van landsdienaren ruim ver tegenwoordigd zijn; In verband met het bovenstaande stelt de vergadering de houding der bij het Verbond aangesloten vereenigingen aldus vast 1. De eerste nota der salariscommissie moet zoo gelezen worden, dat het aanvankelijk overleg met de commissie de grondslagen tot onderwerp zal hebben 2. Aan de salariscommissie zal worden verzocht a. het eerste overleg alleen te doen plaats hebben over de grondslagen, b. nadere inlichtingen te verstrekken over de salaris schalen, de pensioengrondslagen, medetelling van voorpractijk en de overgangs-bepalingen. Stellingen, 1. Te onderscheiden zijn 3 stadia van ontwikkeling a. In meerderheid importkrachten bij de onderscheidene takken van dienst vooral in de leidende functies. b. In meerderheid inheemsche hier opgeleide krachten. c. Indië voorziet geheel zelf in de behoefte aan werk krachten bij alle takken van dienst. 2. Thans verkeeren we nog in het onder a genoemde stadium en het zal nog tal van jaren duren eer aangenomen kan worden, dat Indië in het onder b genoemde stadium is overgegaan.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 33