51 Solidariteit in de belasting bij omslag. 5. In de belasting bij omslag moeten de belastingschul digen de gevorderde som onder hen aan de gemeente leveren, en moet een ieder zich quotiseeren, ten einde die som vol te maken; deze soort van belasting stelt deshalve eene wezenlijke solidariteit onder hen daar. Geene solidariteit in de belasting van hoeveelheid.. 6. Bij de belasting van hoeveelheid bestaat er geene solidariteit tusschen de belastingschuldigen; ieder quotisatie staat op haar zelve en ieder is daarvan vrij, zoodra hij het gedeelte van zijn inkomen, dat hem door de wet gevraagd is, betaald heeft. Wijzen der tegenwoordige belastingen. 7. De grond-belasting of verponding en de belasting op het personeel zijn belastingen van omslag; de belasting op het patent is eene belasting van hoeveelheid. Die op de deuren en vensters was> in het grondbeginsel, eene belasting van hoeveelheid, omdat een ieder eene bepaalde som voor ieder venster of deur betaalde; zij is sedert eene belasting van omslag geworden. Repartitie of omslag in de verschillende trappen daarvan. 8. De wet regelt, ieder jaar, het montant der drie eerst- gemelde belastingen;, de verponding, het personeel en de belasting op de deuren en vensters. Zij verdeelt vervolgens die som tusschen de departementen, en regelt het contingent van ieder derzelve. Het contingent van het departement wordt, door den algemeenen raad van dat departement, tusschen de arron dissementen omgeslagen. Het contingent, dat voor ieder arrondissement bepaald is, wordt, door den raad van het arrondissement, tusschen de gemeenten omgeslagen. Eindelijk verdeelen de repartiteurs het aan hunne gemeente opgelegde contingent tusschen de belastingschuldigen.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 16