52 Het zal deze overeenkomst in belasting van landrente hier en grondbelasting daar wel zijn geweest, dat men ook de in 1812 gevolgde werkwijze en opzet hier tot basis gekozen heeft voor den opzet van het Inlandsch Kadaster, zonder rekening te ihouden met de ontwikkeling van wetenschap en techniek op dit gebied. In de hier volgende artikelen van het R. M. vin den we de instructie, waaraan de Landmeter zich bij de opname te houden had, weergegeven Waarschouwing aan de eigenaars. 166. Overeenkomstig de instructieven brief, Instructie door den prefekt aan den maire der gemeen- van 3 Dec. te geadresseerd (102), doet deze, op verzoek 1807. IV-264. van den Landmeter, eene waarschouwing publi- ceeren voor de eigenaars, van den dag, op welken de werkzaamheden van het opnemen der perceelen in dit of' dat gedeelte der gemeente moeten verrigt worden, ten einde zij, in persoon, of .wel hunne landhoevenaars, boekhou ders of andere vertegenwoordigers, aanwezig zijn bij de meting van hunne eigendommen, en opdat zij alle noodige ophelderingen geven. Handelwijze der landmeters met de eigenaren. 167. De landmeter moet, in zijne verschei dene betrekkingen met de eigenaars hun de voordeelen ontvouwen, welke het cadaster hun aanbiedt, vooreerst dewijl hetzelve de ge lijkheid der verdeeling van de grondbelasting verzekert (1112 tot 1118) en de vaste bepaling der opgave, welke den grond van hunne i quoitsatie zal uitmaken (1133 tot 1141); vervol gens, door de grensscheidingen van hunne eigendommen te bepalen, waardoor geschillen en processen voorgekomen worden, welke zon der ophouden ontstonden (1142). (Zie in dit verband art. 175).

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 17