53 Hij moet hen verpligten, hem het meten van hunne landen gemakkelijk te maken, en hem alle ophelderingen te geven, geschikt om den inhoud van hunne eigendommen goed te bepalen. Ophelderingen door de eigenaren gegeven. 169. Twee of drie eigenaars zijn dikwijls Instructie genoeg, om veel licht aan den landmeter te van; 20 April geven, nademaal de omschrijving van hunne 1808. IV-302. eigendommen reeds een gedeelte opgeeft van die der aangrenzende landen. Maar al begaf zich geen één eigenaar op het terrein, moet de landmeter altijd voortgaan met zijne werkzaamheden; het is genoeg als, in het vervolg, een of twee het voorbeeld geveh, om de anderen wegens hun waar belang in te lichten. Aanwijzers. 170. De landmeter, voordeel gedaan hebbende Ibid, met alle de omstandigheden, die hem de eige naars van eenige perceelen hebben doen kennen, is geautoriseerd, ten einde tot eene juiste en volkomen kennis ,van alle de anderen te komen, om aanwijzers te nemen. Hij is met derzelver bezoldiging belast, door middel der bijzondere schadeloosstelling, welke hem ten dien einde is toegestaan (938). Eerste aanwijzing der eigenaren. 174. Naarmate hem de eigenaar van een dier Ibid, percelen kennelijk wordt, brengt hij diens naam 1V-300 op de bovengemelde kaart, met en benevens alle diens voornamen, beroep en woonplaats, en zulks op de linie van het hem toebehoorend perceel. Opneming van het plan, volgens het genot. 175. De landmeter moet de eigendommen slechts opnemen volgens het genot, op het oogenblik, waarop hij de bewerking verrigt.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 18