96 v "V V/V V7a .y Artikel 3. Het bedrag van den cijns zal telkens na ommekomst van vijf jaren door het Inlandsch Zelfbestuur kunnen verhoogd of verlaagd worden in verband tot de waardevermeerdering of vermindering van den grond, onder deze beperking nochtans, dat de te betalen pachtschat nimmer zal mogen overschrijden het bedrag van 0.2S per vierkanten Meter en dat de vijfjaarlijksche verhooging niet meer dan twee en een halve cent per vierkanten Meter mag bedragen. Artikel 4. De cijns zal worden betaald aan het Inlandsch Zelfbestuur in twee gelijke halfjaarlijksche termijnen, en moeten worden gestort in de landschapskas. Waar gemeentefondsen bestaan, zal de cijns aan deze worden afgestaan. Artikel 5. Bij wanbetaling van den verschuldigden cijns gedurende twee achtereenvolgende jaren zal het Inlandsch Zelfbestuur, na voor afgaande sommatie bevoegd zijn het gebruiksrecht op den grond en hetgeen daarop gebouwd of geplant is in beslag te nemen, en publiek te doen verkoopen, ten einde uit de opbrengst daarvan den verschuldigden cijns en de kosten te verhalen, zullende het restant van de opbrengst aan den gewezen houder van het ge bruiksrecht worden uitgekeerd. Artikel 6. De gebruiker van den grond is bevoegd de boomen, die op het perceel voorkomen, om te kappen of op andere wijze te verwij deren, zonder verplicht te wezen andere daarvoor in de plaats te stellen. Artikel 7. De rechten en verplichtingen van den gebruiker zullen ingaan met den dag, waatrop deze acte door de Karapatan te zal zijn ingeschreven in het daartoe bestemde openbare registers. Artikel 8. Geheele of gedeeltelijke overdracht der uit deze acte voort vloeiende rechten en verplichtingen is slechts mogelijk aan

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 65