99 jaitoe tanah di serahkan de- ngati perdjandjian sebagaimana terseboet di bawah ini: Pasal 1. Haq ini di serahkan sampai pada hari pengabisan boelan Pasal 2. Orang jang mempoenjai haq ini membajar basil tanah qadar banjaknja didalam tiap-tiap tahoen. Akan tetapi pada pengabisan tiap-tiap lima tahoen, djikalau harga tanah soedah bertambah atau toeroen Keradjaan ne- geri boleh koewasa menaikkan atau menoeroenkan hasilnja sabagi- mana patoet, tetapi tiada boleh lebih dari pada cent wolanda pada tiap-tiap Meter ampat sagi, dan lagi djoega tambahan hasil-tanah sepengha- bisan tiap lima tahoen tiada boleh lebih dari pada lima cent tiap-tiap meter ampat sagi. Pasal 3. Maka hasil tanah itoe akan dibajar kapada Padoeka toean di tiap-tiap setengah tahoen diba jar separoe. Pasal 4. Hasil itoe moelai dihitoeng pada hari i boelan dan nanti dibajar separoe pada en zulks onder de voorwaarden en bedingen die hieronder zijn aangenomen: Art. I. Dit erfpachtsrecht wordt ver leend tot ultimo Art. II. De erfpachter zal over dit perceel eene jaarlijksche pacht voldoen van Zegge: Dit bedrag zal telkens na om mekomst van vijf jaren door het Inlandsch Zelfbestuur van kunnen verhoogd of verlaagd worden in verband tot de waar devermeerdering of verminde ring van den grond, ondeir deze beperking nochtans, dat de te betalen pachtschat nimmer zal mogen overschrijden het bedrag van per vierkanten Meter en dat de vijf jaarlijksche veirhooging niet meer dan vijf cent per vier kanten Meter mag bedragen. Art. III. De erfpacht zal worden be taald aan den te in twee gelijke halfjaarlijksche termijnen. Art. IV. De berekening daarvan zal ingaan met den isten en de halfjaarlijksche termijnen

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 68