EEN IN LAII II is en blijft ondanks olies EEN MILLIOENEN KWESTIE. Verweer. Toen die „iemand als de Heer Raeven" zich tot schrijven zette, kon hij niet vermoeden, dat zijn artikel over „E e n Inlandsch Kadaster" (Een Millioenenkwestie) in dit tijdschrift zooveel Belangstelling zou wekken, zooveel stof zou doen opwaaien. Voor die belangstelling van het Bestuur, 'den Volksraad, de Pers en het publiek ben ik erkentelijk en thans wil ik trachten zooveel mogelijk het stof te verwijderen, op gewaaid in de gelederen van den Topografischen dienst. Hiervoor verwijs ik naar de brochure van het Hoofd van den Topografischen dienst L. F. van Gent, gedagteekend 14 November 1923 en naar de artikelen van den Heer Lamster in de Java-Bode, respectievelijk als bijlage 1, 2 en 4 hierin opgenomen. Het eerste artikel (zie bijlage 2) van den Heer Lamster is door mij onderworpen aan eene bespreking in de Java-Bode van 21 November 1923 (zie bijlage 3). Ik vestig de aandacht op de in datzelfde blad geplaatste correspondentie dd. 20 November, op de noot door de Redactie onder mijn artikel geplaatst en op eene thans hierbij geplaatste opmerking mijnerzijds. Na lezing van mijn artikel met de daaronder geplaatste noot der Redactie en na kennisname van de in de Java-Bode dd. 20 November 1923 geplaatste correspondentie, zal het den lezer wel duidelijk zijn, dat van eene verdere gedachtenwisseling met den Heer Lamster in de Java-Bode geen sprake kon zijn, doch ten einde den Heer Lamster alle recht te laten wedervaren, heb ik gemeend zijn tweede artikel (zie bijlage 4)

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 3