Bijlage IV. Java-Bode 26-11-1923. (2e Artikel „Lamster"). NOGMAALS: EEN INLANDSCH KADASTER. Het is onze gewoonte niet om in te gaan op onwaardige kibbelpartijtjes, zooals er een wordt ingezet door den heer Raeven in de JAVA-BODE van 21 Nov. jl. x) en waarin tal van persoonlijke schimpscheuten aan ons adres, in stede van eene zakelijke weerlegging van de hoofdlijnen van ons betoog, den hoofdschotel vormen. Het spreekt van zelf, dat wij er dan ook niet aan zouden hebben gedacht om op eene dergelijke argumentatie verder te antwoorden, ware het niet, dat de zelfgenoegzame, lich telijk pedante toon, dien de heer R. in zijn repliek aanslaat, allicht bij den lezer de gedachte zoude kunnen doen post vatten, dat zwijgen gelijk zoude staan met eene erkenning van ongelijk, en dit laatste willen wij in het belang van de zaak waar het om gaat vóór alles voorkomen. Daarom hoe ongaarne dan ook het volgende, waarbij wij in de eerste plaats een verder geschrijf zooveel mogelijk willen trachten te voorkomen, vooral waar onze oppo nent zegt, dat hij aan de hand van de geschiedenis waarnaar wij hem verwezen „met zonderlinge calculaties voor den dag zoude kunnen komen", welke hij echter voorloopig „in petto" houdt. Komaan, heer R., waarom ons nog eens voor een tweeden keer „te veel eer te bewijzen"? Laten wij verstandig zijn, en de koe maar dadelijk bij de hoorns vatten, wij hebben uit dien tijd toevallig oo& nog calculaties bewaard, ter zake, dtis. Een Inlandsch Kadaster. Toch een millioenenkwestie.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1923 | | pagina 48