23 „Wir koennendemnach als Schlussergebnis unserer jetzi- gen und auch unserer frueheren Untersuchungen nochmals den Satz aussprechen, dass f uer jede praktisch brauchbace Form des Polygonzuges das einfache Verteilen der Koor- dinatenabschlussfehler nach Verhaeltnis der Seitenlaengen bis jetzt das vorteilhaf teste Aiisgleichungsverfahren ist!'' Red. IETS OVER DE VERZEKERING VAN POLYGOON- PUNTEN. De verzekering van polygoonpunten is verschillend, naarmate men deze beschouwt binnen of buiten de bebouwde kom der steden en nederzettingen. Grenst nl. in de stad vrijwel perceel aan perceel en zal een duurzaam verzekerd polygoonnet hier van het grootste nut zijn, anders is dat buiten, waar de perceelen meer ver spreid liggen, zelfs heele streken zijn, waar in 't geheel geen of zeer weinig perceelen voorkomen. Een polygoonnet zou hier economisch nu niet dadelijk verantwoord zijn. Men vergenoegt er zich hier mee de punten der opmetings- en eventueele aansluitingspolygonen te verzekeren door houten of bamboezen piketten, welke eenvoudige verzekering aan 't gestelde doel, eenigen tijd na de meting nog op haar plaats te zijn, beantwoordt. Mochten bij de berekening van de meting ten kantore nl. fouten ontdekt worden, die een gang naar het terrein weder noodzakelijk maken, dan zullen de geplaatste piketten in den regel nog in goeden staat worden aangetroffen. Blijkt de berekening juist te zijn, dan hebben boven genoemde piketten „ihre Schuldigkeit getan", daar de voor de grensverzekering gebruikte steenen of ijzeren merktee- kenen prachtige aansluitingspunten zijn voor volgende daar in de buurt plaats hebbende metingen.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1931 | | pagina 24