64 echter is zij de aangewezen methode voor het opnemen der ontoegankelijke en kale bergen. II 8e. In 2e werd reeds betoogd, dat de hoogtever schillen der polygoonpunten worden bepaald; hierdoor is het voor iederen dienst mogelijk de tranches op zijn kaar ten aan te gevenvoor de kadastrale kaarten moet zulks ten zeerste worden afgekeurd, daar deze, voor een geheel ander doel bestemd, daardoor onduidelijk zouden worden. II 9e. Onpractisch voor Indië; bovendien verpoedert aluminium hier spoedig. III. Ie. Dit zoowel technische als juridische vraag stuk werd reeds door ondergeteekende en den Directeur van Justitie Schrieke onder de oogen gezien; een daarop betrekking hebbende ontwerpordonnantie is thans in be werking en zal t.g.t. der Regeering worden aangeboden. (W erkbesparing Behalve verhooging van de rechtszekerheid zal daar van tevens een zeer belangrijke werkbesparing het gevolg zijn, daar voortdurende raadpleging van oude bescheiden alsdan niet meer noodig zal zijn. lila 2e. Dit vraagstuk en de hiermede in verband staande delimitatie der perceelgrenzen had reeds mijn volle aandacht en zal wettelijk worden geregeld. lila 3e. In den boezem van het corps werd reeds herhaaldelijk gewezen op het onverantwoordelijke van het vrije beroep van landmeter, daar hierdoor dikwijls zeer nadeelige gevolgen voor leeken kunnen ontstaan, de slechts op een mooie prent met sierletters afgaan, zonder de intrensieke waarde der kaart te kunen beoor- deelen; in verband hiermede is het hoogst noodzakelijk het vervaardigen van kaarten met bijbehoorende grondre- gisters slechts toe te vertrouwen aan personen, in het be zit van het diploma van Gouvernements landmeter over eenkomstig het bepaalde bij Staatsblad 1919 No. 128;

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1931 | | pagina 13