66 zijn verkregen; een terzake handelend voorstel zal door mij worden ingediend. Evenwel kan bedoelde practische vorming slechts haar beslag krijgen met instemming van den Senaat van de Landbouw-Hoogeschool te Wageningen. Met de noodzakelijke wijziging van het lesrooster zou tevens gepaard kunnen gaan een herziening van het leer programma, dat m.i. in sommige opzichten te over belast is. De regeling van alle details zou slechts in Holland kunnen geschieden, alwaar tevens te beoordeelen ware in hoeverre andere diensten daarin zouden kunnen worden betrokken; na de te voeren besprekingen kan eerst spra ke zijn van een juiste kostenberekening. Aanbeveling verdient het bij het vaststellen der details tevens rekening te houden met de opleiding in andere landen, waartoe in de eerste plaats Duitschland en Zwitserland gerekend moeten worden. IIIc Het Bestuur der „Vereeniging van hooger tech nisch personeel van het Kadaster in N.I." en den Redac teur van het tijdschrift voor het Kadaster in N.I. werden door mij uitgenoodigd zich in verbinding te stellen met den heer Heynis te Zwolle, officieel correspondent van de „Fédération internationale des géomètres" en mede te werken aan de verstrekking der gewenschte gegevens; tevens werd eerstgenoemde vereeniging in overweging gegeven zich aan te sluiten bij het internationaal verband. IV le. Hierdoor werd reeds het noodige medege deeld bij Hlh alinea 3. IV 2e. De vastelling der grenzen, voor zooverre deze betrekking hebben op aangrenzende en onder een rechts titel bezeten gronden, en de meting van den grondeigen dom geschieden reeds door het Kadaster. (Stijging van 's Lands inkomsten). Alhoewel bij Staatsblad 1912 No. 497, aangevuld

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1931 | | pagina 15