108 oude of het nieuwe) uitgesplitst te krijgen. Zou het vlugger en goedkooper zijn dat oude voetpad (de roode stippellijn) uit te splitsen, dan is hij bereid dit pad weer open te kappen en zijn (hectometer) pad te beplanten. Gaarne zoude ik, kan het zijn spoedig, van U- WelEdelGestrenge vernemen, of de meetbrief zonder heropmeting op Uw kantoor gewijzigd, respectievelijk vervangen kan worden dan wel een heropmeting moet plaats vinden en wat in het eerste geval de kosten zullen zijn. Hierop werd door den Bewaarder het navolgende ge antwoord De onderwerpelijke uitmeting zal eventueel aan de hand van fictieve gegevens kunnen plaats hebben; de gevolgen, die daaruit zouden kunnen voortvloeien blijven echter voor risico van belanghebbende, die ter zake een gezegeld geschrift heeft in te dienen, waarin hij uitdrukkelijk verklaart genoegen te zullen nemen met de grensgegevens, die in den nieuwen meetbrief opgenomen zullen worden. Deze verklaring moet door de Commissie van Onderzoek voor accoordbevinding worden afgetee- kend. De kosten van dezen nieuwen meetbrief zullen 36,50 bedragen. Ter voorkoming van grensgeschillen in de toe komst moet echter zoodanige behandeling van zaken worden ontraden, en zoude ik daarom beleefd in overweging willen geven, daadwerkelijke uitmeting van het nieuw aangelegde voetpad te doen plaats vinden. De afdoening van den nieuwen meetbrief wordt daardoor wel is waar 3 a 4 weken verschoven, doch belanghebbende bespaart zich dan de aanzien lijke kosten, waarmede het uitzetten van de te re serveeren terreinstrook, zoomede de aanleg van het

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1931 | | pagina 57