109 te construeeren of reconstrueeren voetpad gepaard gaat. De kosten van den nieuwen meetbrief bedragen in zoodanig geval eveneens 36,50. Ik teeken hierbij volledigheidshalve aan, dat het oude voetpad, dat op den meetbrief dd. 31 October 1929 No. 580 met een stippellijn werd aangegeven, slechts een schetsmatige afbeelding vormt van de as daarvan! Indien belanghebbende het bedrag van den nieu wen meetbrief waarvan de kosten in beide geval len dezelfde zijn ad 36,50 aan mijn kantoor overmaakt, zal spoedigst een mantri naar het per ceel worden gedirigeerd, ten einde de uitmeting van het nieuwe voetpad te verrichten. De afdoening van den nieuwen meetbrief zal ten zeerste verhaast kun nen worden, indien de Commissie van Onderzoek be reid is, om den mantrie spoedigst de betreffende aan wijzingen in loco te verschaffen. Het valt te betreuren, dat voor den definitieven afstand in erfpacht een strookuitmeting vereischt wordt. De vraag doet zich n.l. voor, of het niet ratio- neeler en meer in het belang van partijen zou zijn geweest, in dien het geheele perceel, omschreven bij den meetbrief dd. 31 October 1929 No. 580 defini tief in erfpacht werd afgestaan met de beperkende bepaling, dat belanghebbende gehouden is een open baren toegangsweg van 1% m breedte, loopende van polygoonpunt 36 tot polygoonpunt 14 aan te leggen en in goeden staat te onderhouden. Wanneer deze gedragslijn gevolgd werd, zou geen nieuwe meetbrief vereischt zijn en kan de erfpachtsaanvrage onmid dellijk worden afgehandeld. Welke beslissing door den betrokken Assistent resident werd genomen mag blijken uit onderstaanden brief, gericht aan den Bewaarder.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1931 | | pagina 58