56 BERICHT. De groote toevloed van bijdragen, die wij in de laatste maanden ontvingen het meerendeel dier bijdra gen is van technischen aard is oorzaak, dat wij thans reeds tot het doen verschijnen van het tweede nummer van dezen jaargang hebben besloten. In dit nummer zijn de technische artikelen tot een hoogst enkele beperkt ge bleven; daarentegen hebben wij, vooral in verband met de vele tot ons gerichte verzoeken, eenige artikelen van andere strekking opgenomen, die, naar wij hopen, onze lezers wel zullen interesseeren. Wij bieden de zeer vele inzenders onze verontschul diging aan voor het feit, dat wij niet onmiddellijk voor hun verhandelingen een plaatsje in het Tijdschrift heb ben ingeruimd. Voor het ingezondene zijn wij natuurlijk in hooge mate erkentelijk, doch het spijt ons waarlijk, dat het dikwijls zoo lang duurt, alvorens een inzending in het tijdschrift kan worden opgenomen. Wij twijfelen er niet aan, of onze excuses zullen worden geaccepteerd, wanneer wij uitleg geven van het een en ander. In de eerste plaats moeten wij er op wijzen, dat het corrigeeren (der drukproeven wel te verstaan) van tech nische verhandelingen, waarin veel formuleafleidingen en tabellen voorkomen, een hopeloos werk is, waarmede soms weken gemoeid zijn. Daarom zouden, goed be schouwd, in elk tijdschriftnummer hoogstens een of twee dergelijke artikelen kunnen worden geplaatst. Dan zijn er nog artikelen, die door te late publicatie hun actueele waarde zouden verliezen; deze moeten dus ten allen tijde voorgaan! Voorts moeten wij er ook nog voor zorgen, dat de tijdschriftinhoud niet in eentonigheid vervalt. Dit ver wijt, waartoe men zijn goed recht heeft, is ons meerma len gemaakt en daardoor is het wel eens voorgekomen, dat wij een later ingezonden artikel hebben laten voor gaan aan een eerder ontvangen bijdrage.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1931 | | pagina 5