35 KORTE MEDEDEELINGEN. Vervanging van erfpachts-schetskaarten Het Hoofd van een der Kadasterkantoren in de Bui tengewesten stelde de vraag, of er een voorschrift be staat, waaruit zou zijn op te maken, dat er een meet brief kan worden geëischt bij overgaing van op schets- kaart uitgegeven erfpachtsperceelen. Hierop kunnen wij slechts antwoorden, dat naar de letter der voor schriften bij overgang van deze soort perceelen geen meetbriefeisch kan worden gesteld. Niet zonder reden leggen wij den nadruk op de woor den „naar de letter". Immers, het doet uitermate vreemd aan, dat meetbrieven van Gouvernements Land meters, die technisch te wenschen over laten, door Ka dastrale meetbrieven dienen te worden vervangen, terwijl met betrekking tot schetskaarten, die een zeer primi tief karakter vertoonen, vam het eischen van een meet brief geen sprake kan zijn! Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat het in de bedoeling van den wetgever gelegen zal hebben, om ook in deze gevallen meetbrief- af gifte verplichtend te stellen. Op sommige kadasterkantoren is als gewoonte aan genomen, om hen, die in het bezit van zulke schetskaart- perceelen zijn gekomen, te wijzen op het nut en de noodzakelijkheid van een nieuwen meetbrief bij de overschrijving van het erfpachtsrecht. Wij kunnen daar mee volkomen instemmen. Al zijn de tijdsomstandig heden er niet naar om te verwachten, dat men er zoo licht toe over zal gaan om zich speciale kosten te ge troosten, zoo kan met tact en overredingskracht veel worden bereikt. Door naar voren te brengen, dat het

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1932 | | pagina 36