47 hiermee gelijk te stellen. Alle nadeelen die hieraan kleven, dienen dan ook ten volle door de granthouders gedragen te worden. We zullen thans nagaan hoe de toestand is geworden in enkele groote gemeenten, Medan en Pematang Siantar, waar sedert eind 1918 en begin 1924 door middel van schenking de overdracht in eigendom plaats had aan de gemeentebesturen van alle gronden binnen het gemeente ressort gelegen, met uitzondering van de terreinen in gebruik bij het Gouvernement en bepaalde gedeelten, waarvan de sultan weigerde afstand te doen (zooals het gedeelte bekend als Kota Ma'soem te Medan). Bij deze schenking werd bepaald dat aan rechten van derden geen afbreuk zou worden gedaan (dus ook grant- rechten dienen gerespecteerd te worden). We willen ons hierbij uitsluitend richten naar de gemeente Medan, aangezien van Pematang Siantar mij geen gegevens ten dienste staan. De gemeente Medan begon, zoodra zij eigenares werd, met de administratie der grants over te nemen van Controleur, Kerapatan en Delimaatschappij. Het bleek reeds dadelijk dat er een geweldige chaos bestond, zoowel in de registratie als in de aanduiding der perceelen. We behoeven hier niet verder over uit te wijden. De gemeente trachtte hierin verbetering te brengen. Welke pogingen zij hiertoe aanwendde en in hoeverre zij hierin slaagde, zullen wij buiten beschouwing laten. Tengevolge van het verzoek om splitsing der oude grants, waarnaar groote vraag was, besliste de Gemeente, dat de oude grant ingetrokken moest worden en hiervoor in de plaats nieuwe bewijzen moesten worden afgegeven. Om zoo spoedig mogelijk aan deze verzoeken te kunnen voldoen, werden aanvankelijk „voorlcopige bewijzeh" uit gereikt, met de bedoeling deze later door definitieve bewijzen te vervangen. Deze definitieve bewijzen noemde

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1932 | | pagina 14