115 tegelijkertijd breken. Eventueel zou de verplaatsing op de bekende wijze (touwtjes spannen) geconstateerd kunnen worden. Het verdient aanbeveling om het gat om de pilaar voldoende breed te maken, opdat bij scheef neer-laten of -komen, niet direct de wanden uitgesohuurd worden en het neerkomende zand de pilaar belet voldoende te zakken. Curiositeitshalve vermeld ik hier the had luck van een aanvrager te Benkoelen, die thuis mooie beton- pilaren maakte om tot de conclusie te komen dat de dingen met geen mogelijkheid op een vrachtauto, laat staan naar de grenspunten van zijn perceel, te sjouwen waren. Als niemand ze in het voorbijgaan meegenomen heeft, liggen ze er nog. Plasman. AANTEEKENINGEN VAN DE DERACTIE. 1Triangulatie-stations te Batavia, De kwestie van de boompijlers is een stuk geschie denis van het Kadastreeringskantoor. Reeds 6 jaren terug kwam deze aangelegenheid ter sprake 'bij de stadstriangulatie van Buitenzorg. De vrees om de meetresultaten te zullen sc'haden is oorzaak geweest dat voor de Buitenzorgsohe stads triangulatie slechts één boompijler gebouwd werd, n.l. op het punt KQ 4. De verkregen meetresultaten bleken verrassend goed uit te vallen, waarom besloten werd, om bij de Bataviasche Stadstriangulatie de boompijlers zoo ruim mogelijk te bezigen; vooral ook omdat de uitkappingskosten daardoor tot een gering bedrag kunnen worden teruggebracht. Niet zonder eenige aarzeling zijn we daartoe over gegaan, er stonden toch groote kadastraal-geodetische belangen op het spel, terwijl op geen ervaring of

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1932 | | pagina 30