BiBL!cn:::x TRIANGULATIE-STATIONS TE BftTAi\*IA. f Vïs M: 1. Constructie. Binnen een systeem van zes primaire driehoeken der triangmlatie-Batavia, die zich om een dubbel centraal puint groepeeren tot een ongeveer regelmatige zeshoek met een oppervlakte van ruim 300 km-, liggen langs cle stadsgrenzen negen secundaire punten, welke een krans van gelijkwaardige aansluitingspunten vormen om het voornaamste deel van het polygonennet. (Oppervlakte 90 km2). Vain de tertiaire triangulatie ligt een rij van vier stations in de lengterichting van het bebouwde stadsgedeelte, dus ongeveer volgens de lijn Noord-Zuid van Batavia (benedenstad) tot Mr. Cornelis. De overige twee punten der derde orde verzorgen mèt de primaire punten de aansluiting van de in het N. W. en N. O. buiten den krans van secundaire stations uit te breiden polygoneering. Tien quartaire punten ten slotte, die het net verdichten daar waar de veelhoeksmeting nog aansluiting vereischt, brengen het totale aantal triangulatie-punten op drie en dertig. De primaire stations. Het dubbele centrale punt van de eerste orde triangulatie is identiek met de stangen op de 56 m hooge hoofdtorens van de R. K. kerk op het Water- looplein. Halverwege de in ijzeren vakwerk uitge voerde torenspitsen zijin platvormen aanwezig, waarop het instrument op statief kon worden opgesteld, zonder dat eenige bebouwing noodzakelijk was. Daar in drie excentrische standpunten werd gemeten moest een uit gebreide centreeringsmeting worden verricht. Vanuit alle punten van het net (op een grootsten afstamd

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1932 | | pagina 3