13 De hierboven vermelde m. f. 8",2 is te klein, doordat er veel waarden verworpen werden, die men misschien 'had kunnen bezigen (nauwkeurigheidsfor- ceering). Uit het middelbaar verschil volgt, dat de m. f. van het gemiddelde azimuth van 2 zonswaar- 18 "7 nemingen gesteld mag worden op 9",4 het geen voor polygoonzijden van maximum 140 m meer dan voldoende zuiver is. De richtingsmeting der polygoonzijden geschiedde in twee series, die door verschillende mantri's en vooral niet op dezelfde data werden verricht. Wij zijn van meening dat hierdoor de centreeringsfouten en individueele fouten in belangrijke mate te niet worden gedaan. De verkregen nauwkeurigheid in de richtingsmeting bedraagt gemiddeld: mr 7" 12. De A-berekening is geschied aan de hand van gedeeltelijke coördinaten, die trekgewijs werden gesommeerduit de verschillende treksomma- ties werden de lengten der verbindingslijnen der aan- sluitingspunten berekend. De verschillen tusschen deze berekende lengten met de ware lengten zijn door de notatie 5 aangegeven, terwijl de lengten der verbin dingszijden door L zijn voorgesteld. De onbekende is indirect bepaald uit de waarne mingen 5. De fout, waarmede behept kan zijn is afhankelijk van de lengte S der polygoontrekken, waaruit de a-berekening plaats vindt. In de berekening is het gewicht van de waarneming S gelijk gesteld aan de omgekeerde waarde van S. Aan de hand van deze uiteenzetting en bovenstaande notatie, werden 30 foutenvergelijkingen opgesteld van het type

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1933 | | pagina 15