50 Wij noodigen den geachten lezer uit, om de stand van deze punten ten opzichte van de geheele poly- goneering en aansluitingspunten na te gaan op de polygoonoverzichtskaart, waardoor men een juist beeld krijgt van de foutvoortplanting in het polygoonnet. De cm vermelding der coördinatenwaarden is aan de hand van de verkregen resultaten zeer zeker veroor loofd. (Wordt vervolgd) L. F. L. Bergamin K. G. Hulla. Nogmaals: WATERPASSING. In het voorlaatste tijdschrift verscheen van de hand van den heer J. POLMAN een artikel betreffende de waterpassing van Batavia, hetwelk, naast de aantrekke lijke eigenschap van zeer lezenswaardig te zijn, een zoo danige diversiteit vertoont van ontzagwekkende namen van experts op het gebied van waterpassing, dat iemand, die. slechts eenige mededeelingen heeft te doen, welke meer op de waterpassing in de praktijk betrekking hebben, een gevoel bekruipt, alsof aan zijn opmerkingen ten hoogste het gewicht 0 (zegge en schrijve: nul) kan worden toegekend. Edoch, de meest kleine kleinigheden hebben hare beteekenis, kunnen hare beteekenis hebben, en deze troostende „wijsheid" indachtig, neemt schrijver dezes, zij het niet zonder gepaste schroom, de pen ter hand, ten einde op eenige feiten de aandacht te mogen vestigen. In bovengenoemd artikel van den heer P. worden op bladz. 104 eenige opmerkingen geplaatst betreffende den gang van zaken, in aanmerking te nemen bij het meten, waarbij het gedeelte, beginnende met: „Er wordt gebruik gemaakt van twee baken etc.", tot: ,,De afstanden

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1933 | | pagina 23