34 laire ook maar eenig' idee te hebben. Te hopen is natuurlijk, dat dit slechts bij uitzondering het geval is, de mogelijkheid echter bestaat steeds! Verder kan het zijn, dat een commissie de circulaire wel kent, doch het om de een of andere reden noodig acht van haar bepaling af te wijken. Welke redenen dit zijn, doet niets ter zake. De hoofdzaak is, dat juist door de behandeling per circulaire de kwestie een interne bestuursaangelegenheid kan blijven, waar het Kadaster niet in gekend behoeft te worden. Het zou evenwel kunnen zijn, dat de zekerheid bestond, dat de commissies hierin door een hoogere instantie gecorrigeerd zouden worden. Deze hoogere instanties kunnen zijn: cibij gouvernementsgrondde Regeering, die tot de afstand besluit. b. bij zelfbestuursgrondhet zelfbestuur, en verder het H.G.B. dat het zelfbestuursbesluit van afstand goed moet keuren. ad a. Er valt niet op te rekenen, dat de Regeering niet genegen zal zijn grond af te staan, indien meet brieven ouder dan 5 jaar worden overgelegd. Ter illustreering hiervan volgen enkele voorbeelden, die gemakkelijk met meerdere aangevuld kunnen worden. Op 2 Februari 1931 wordt een verzoekschrift inge diend voor afstand in eigendom van een perceel, omschreven bij een meetbrief dd. 6 Maart 1923. Bij besluit van den G. G. van 15 Juli 1932 wordt op dit perceel het eigendomsrecht verleend. Op 18 Januari 1930 wordt een dergelijk verzoek schrift ingediend, vergezeld van een meetbrief van 24 Mei 1924. Bij besluit van den G. G. van 9 Maart 1932 wordt op dit perceel het eigendomsrecht ver leend. Op 26 October 1931 wordt een verzoekschrift ingediend, vergezeld van een meetbrief van 6 Maart 1923. Bij besluit van den G. G. van 9 Maart 1932

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1933 | | pagina 7