35 wordt op dit perceel het eigendomsrecht verleend. Uit deze voorbeelden blijkt duidelijk, dat, blijft de commissie van grondonderzoek in gebreke, meetbrie ven, ouder van 5 jaar, af te keuren of door het kadaster of gouvernementslandmeter te laten onder zoeken, de Regeering in deze niet correctief zal op treden, welke redenen hiervoor dan ook mogen bestaan. ad b. Veel minder is dit natuurlijk nog' te ver wachten van de zelfbesturen. Voorbeelden hiervan liggen eveneens voor het grijpen. Het H.G.B. dat zijn goedkeuring moet verleenen, is natuurlijk in de meeste gevallen dezelfde meening toegedaan als de com missie. Als laatste instantie zou de overschrijvingsambtenaar nog bezwaren kunnen opperen. De circulaire is even wel niet voor hem bestemd, hij is dus verplicht tot inschrijving over te gaan, ook al is de overgelegde meetbrief ouder dan 5 jaar. Uit het bovenstaande volgt m.i. dat het onverant woord is een meetbrief, ouder dan 5 jaar, zonder meer als vervallen te beschouwen. Het gevaar bestaat steeds en overal, dat op een dergelijke meetbrief inschrijving volgt, terwijl dit den betrokken kadaster ambtenaar pas na die inschrijving ter oore komt. Heeft men nu bij het opmaken van latere meetbrieven met de grenzen van den ouden meetbrief geen rekening gehouden, dan kunnen hieruit de onaangenaamste gevolgen voortvloeien. Men zou eenigszins aan dit bezwaar tegemoet kunnen komen door in de redactie van meetbrieven, waarin gedeelten van meetbrieven ouder dan 5 jaar, opgenomen zijn, niet alleen te bepalen, dat na vermel ding van den nieuwen meetbrief in een gerechtelijke

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1933 | | pagina 8