49 Het aangeven van middelen om uit deze impasse te geraken kan niet in het bestek van dit artikel liggen. Ik moge aanstippen dat een noodordonnantie, welke een contradictoire delimitatie sanctionneert als basis voor een (waar noodig nieuwe) kadastrale opname, wellicht uit komst brengt. De moeilijkheden verbonden aan de om standigheid, dat de eigenaren der perceelen in Indië vaak zéér ver van hunne onroerende eigendommen hun domi cilie hebben, diene men daarbij niet te onderschatten In ieder geval zou het Kadaster dan met een „schoone lei" beginnen en zonder twijfel geeft de tegenwoordige technische en administratieve inrichting van onzen dienst alle waarborgen dat de bijhouding der aldus verkregen grenzen niet meer in het honderd kan loopen. Onze meet resultaten en de wiskundige verwerking ervan zijn nu zoodanig, dat op de technische bijhouding zeker van toepassing is: Die Mathematik ist die Wissenschaft von dem, was sich von selbst verstekt. Het moet mij echter van het hart dat, wil ook de in- en overschrijving naar behooren geschieden, het Kadaster daarin m.i. een werk zamer aandeel behoort te krijgen dan het momenteel aan de hand der bepalingen toegedacht is but that's an other question. Tenslotte zou ik bovenstaand willen comprimeeren in de navolgende punten. 1. Als grenzen voor perceelen met een rechtstitel zijn de gegevens der primaire uitgifte, onder bepaalde voorwaarden, bindend en alle aanwas, natrekking e.d. worde als afzonderlijk perceel behandeld. 2. Het z.g.n. „oud archief" van een kadasterkantoor dient met zorg bewaard en geschift te worden, terwijl een onderzoek naar mogelijk daar of elders aanwezig zijnde oude kaarten noodzakelijk is. Is zulk een oud archief niet voorhanden, dan dient het

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1934 | | pagina 21