52 werken, vergelijking van prijzen van voor en na den oorlog. Commissie V. De opleiding en het beroep van den Landmeter. Maatschappelijke stand van den Landmeter en ver- eenigingen in verschillende landen, systemen van opleiding en technische scholing, practisch leerplan voor de technische studie. Bovendien is een sub-commissie Va van Junioren" (Landmeters van 30 jaar en jonger) gevormd, om de opleiding en het beroep van den landmeter te bezien van het standpunt der jongere generatie. Aan de mededeelingen betreffende het congres door den Heer Heynes in het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde Jg. 1934 No. 2 ontleenen we nog het volgende „Naar aanleiding van dit congres is het wellicht niet ondienstig, aan te toonen, dat de positie van landmeter in Engeland zeer verschillend is van die te onzent. De staatsdienst, die voor kaarten van het geheele rijk zorgt (en uitgeeft op allerhande schalen), is „The Directorate of Ordnance Survey". Daarenboven werken veel parti culiere landmeters en wel op velerlei manier. Om dit eenigermate duidelijk te maken, volstaat reeds de mede- deeling, dat onder „surveyor" wordt verstaan zoowel iemand, die land meet, als iemand, die een onroerend goed beheert als rentmeester. Als men spreekt over de landmeters in Engeland, dient men wel onmiddellijk er bij te noemen The Surveyors' Institution, want de uitoefening van het vak is met deze vereeniging zeer nauw verbonden. Zij is opgericht in 1868. De Koning is er beschermheer van. Zij telt meer dan 6000 leden. Hieronder bevindt zich echter slechts

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1934 | | pagina 24