86 verlies den eigenaar opnieuw te vergoeden. Tenslotte zou het lastig zijn de unearned increment precies te bepalen. Niemand zal ontkennen dat er van unearned increment gesproken mag worden, doch dit in cijfers uit te drukken is niet zoo eenvoudig. Zoodra bij gelijk areaal de hoeveelheid stapelproducten op de wereldmarkt stijgt tengevolge van een intensiever bodembewerking, dalen de productenprijzen en vermin dert dientengevolge de differential rent; uitbreiding van areaal doet de productieprijzen tengevolge van meerder aanbod eveneens dalen en deze daling heeft weer nadee- iigen invloed op de scarcity rent. Een typisch voorbeeld voor de daling van de scarcity rent hebben we gezien bij de rubberproductie. (Wordt vervolgd). D. Eenschooten. KORTE MEDEDEELINGEN. Overschrijving Agrarisch Eigendom. Het is reeds eenige malen voorgekomen, dat de autoriteit, voor wie de acte van overschrijving verleden werd, bij een overgang na een publieke verkoop, genoe gen nam met een extract uit de vendurol, ook al betrof het een geheel perceel agrarisch eigendom. Dit is niet juist. Het artikel 10 (Stbld. 1873 No. 38) waarbij bovenstaande werkwijze werd voorgeschreven is in 1907 bij Staatsblad No. 98 ingetrokken, zoodat bij eiken overgang van een perceel agrarisch eigendom een Landmeterskennis overgelegd dient te worden. De Kadasterambtenaar zal er dan ook goed aan doen, eiken keer bij ontvangst van de lijst van over geschreven perceelen, er op te letten of aan deze laatste voorwaarde wel voldaan is. H. P. E. A. K.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1934 | | pagina 34