PROF. IR. J. W. DIEPE IN MEMORIAM Juist voor het ter perse gaan van dit tijdschrift namen we kennis van het overlijden van professor Dieperink. Wel was het bekend dat gedurende de laatste jaren de gezondheid van prof. Dieperink te wenschen overliet, doch aan zulk een ernstig verloop hadden we niet durven denken. Zijn verscheiden beteekent een zwaar verlies voor de zijnen en voor allen, die hem van nabij gekend hebben. Vooral de velen onder ons, die zich zijn leerlingen mogen noemen, zullen met ontroering zijn heengaan vernemen. We hebben prof. Dieperink leeren waar- deeren als een uitstekend leermeester, die bij het zeer snelle tempo, waarin de uitgebreide stof in een te gering aantal lesuren moest worden gedoceerd, de belangstelling' wist levendig te houden. Maar ook bui ten de college-uren hebben we hem leeren kennen als iemand, die, kameraadschappelijk in den persoonlijken omgang, steeds bereid was anderen met raad en daad terzijde te staan. Prof. Dieperink was het type van den bescheiden geleerde en vooral van den practischen ingenieur; dit laatste kwam niet alleen tot uiting in zijn wetenschap pelijke publicatie's, doch ook op de practica, waar we hem als een voortreffelijk waarnemer respecteerden. Het meest bekend werden zijn onderzoekingen op het gebied der indirecte afstandsmeting, welke leidden tot de constructie van de veldenmillimeterbaak de „Diepe- rink-baak." Hoezeer prof. Dieperink steeds contact hield met den Kadaster-landmeter en voor diens belangen opkwam, is bekend; ook onze vereeniging verliest in hem een mciviuiviMivi

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1934 | | pagina 3